RAZJEL – O CO PROSIĆ

Razjel  – jego imię oznacza tajemnica Boga. Jest strażnikiem Sefiroty Chokmah – Mądrość. Kiedy Adam i Ewa byli wygonieni z raju, dał „Księgę Razjela”, w której była zapisana mądrość Boga i sposób powrotu do raju. Istnieje opowieść, że kiedy zasypany górnik zwrócił się do Niego o pomoc, archanioł nauczył go słowa, które sprawiło, że ziemia się rozstąpiła, by górnik mógł wyjść na powierzchnię. Po wyjściu górnik zapomniał tego słowa.

Najlepiej palić dla niego świeczkę perłowoszarą lub koloru ultramaryny…ewentualnie koloru złota (symbolu oświecenia).  Ponieważ ciężko dostać świeczki o tej barwie (całe a nie lakierowane) najczęściej po prostu kupuję świeczkę Razjela.

 

O co go proszę…przede wszystkim o mądrość. Zwracam się do niego, gdy

  • Potrzebuję się czegoś nauczyć na pamięć
  • Przy nauce języków
  • Kiedy potrzebuję „przebłysku geniuszu”, inspiracji, weny, muzy…jakkolwiek to nazwiemy
  • Ponieważ w do sefer Chokmah, której jest strażnikiem przypisany jest Zodiak, kieruję do niego prośbę o pomoc, gdy potrzebuje przyswoić meandry astrologii lub astronomii.
  • Pomocny jest przy nauce do egzaminów
  • Ponieważ jest tajemnicą Boga…jest też cudownym przewodnikiem po świecie ezoteryki
  • Zwracam się również do Niego, gdy potrzebuję rozwiązania…problemu, sprawy, czy testu.

 

Lubię się uczyć przy jego świeczce. Łatwiej mi wtedy wchodzi wiedza do głowy. Ponieważ pali się ona bardzo długo, to wato wiedzieć, że gasi się ją za pomocą odcięcia powietrza.

Można powiedzieć przy tym tą sentencję

„Teraz gaszę płomień fizyczny, ale twój ogień astralny płonie wiecznie” .

Polecam tą świeczkę, ponieważ jest dobrze opracowana kolorystycznie i symbolicznie. Imię archanioła jest napisane również w języku malachiańskim.

Jak widać na załączonym zdjęciu, ma także przykładową modlitwę. Dla mnie jest ważne również, że jest wykonana z naturalnych olei roślinnych (przy innych niż naturalne mam bóle głowy). Jednakże jak wcześnie pisałam można użyć świeczki – perłowo szarej, albo w kolorze ultramaryny, ewentualnie złotym. Czasami jak bardzo mi na czymś zależy dodatkowo stawiam świeczkę na pieczęci archanioła Razjela. Lubię także mgłę Razjela…nie tylko ze względu na działanie, ale również na zapach. Niestety na razie zaprzestano produkowania jej…mam nadzieje, że zostanie kiedyś ona wznowiona.

ps. W świeczki archanielskie zaopatruję się w https://www.cedrowewzgorza.pl/pl/p/Razjel-swieca-archanielska/127. Tam też nabyłam pieczęcie.

Izabela Gruchalska

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz