Archanioły

Archanioły na każdy dzień tygodnia :

Niedziela – Archanioł Michał – kolor niebieski


Archanioł opiekuje się podróżnymi, ochrania tego, kto się do niego zwraca o pomoc, a także jego dzieci i bliskie osoby. Ułatwia też przeprowadzki, przemieszczanie się. Najlepiej zwracać się do niego w niedzielę, ale można i codziennie.

 Modlitwa:

 Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Po modlitwie do Archanioła Michała wyobraźmy sobie, że otaczamy osoby, które chcemy ochronić anielską mocą, obłokiem niebieskiego koloru.

Poniedziałek – Archanioł Jophkiel – kolor żółty

Można zwracać się do niego o pomysł, natchnienie, inspirację, pomoc w rozwiązaniu problemów.

Modlitwa:

 Archaniele Jophkielu, proszę, pomóż mi w sytuacji (opisz zaistniałą sytuacje). Dziękuje za to, że pomagasz mi ujrzeć wewnętrzne boskie piękno we mnie i w ludziach dookoła. Dziękuję za Twą interwencję w tworzeniu piękna. Z wdzięcznością oraz w imię wszystkiego, co piękne, dziękuje Ci Jophkielu.

Wtorek – Archanioł Chamuel – kolor różowy

Zwracamy się do niego, aby uzdrowić związki, stosunki w związku, małżeństwie, pracy, rodzinie, przyjaźni.

 Modlitwa:

 Archaniele Chamuelu, wydaję mi się, że (nazwa rzeczy lub sytuacji) jest zgubiona. Wiem, że nic nie jest nigdy do końca stracone, bo Bóg jest wszędzie i widzi, gdzie wszystko się znajduje. Proszę, prowadź mnie i pomóż mi odnaleźć to, czego szukam. Dziękuje Ci Chamuelu.

Środa – Archanioł Gabriel – kolor biały

Czuwa nad naszym rozwojem duchowym. Można poprosić go o pomoc, kiedy czujemy się zagubieni, nie wiemy jaka jest nasza ścieżka życiowa, co jest nam pisane.

Modlitwa:

 Święty Gabrielu Archaniele, który byłeś zawsze zwiastunem dobrej nowiny, dopomagaj nam do spokojnego przyjmowania wszelkich wieści. Byśmy nigdy nie ulegali panice, a zawsze umieli zaufać Bogu, którego łaską jesteśmy umocnieni. Przyczyniaj się także do tego, aby oznajmiana nam prawda stawała się dla nas jasna i zrozumiała, byśmy umieli przyjąć to, co Bóg w swej dobroci nam objawia. Amen.

Czwartek – Archanioł Rafael – kolor zielony


Rafael zajmuje się uzdrawianiem duszy, ciała i umysłu, stąd zieleń – kolor uzdrawiania. Po modlitwie do Archanioła przeprowadzamy wizualizację – wyobrażamy sobie promień zielonego światła skierowany na organ, który wymaga uzdrowienia.

Modlitwa:

 Boże, który w swej niewysłowionej dobroci uczyniłeś bło­gosławionego Rafała przewodnikiem wiernych w ich wędrówkach, pokornie prosimy Cię, by poprowadził on nas na drodze zbawienia i byśmy doświadczyli jego pomocy w chorobie duszy. Przez Jezusa Chrystusa, Pana Naszego. Amen

Piątek – Archanioł Uriel – kolor purpurowy

Przynosi spokój, czuwa nad rozwojem psychicznym, spokojem, daje zgodę między ludźmi. Archaniele Urielu otocz mnie swoim wieńcem ognia.

 Modlitwa:

 Archaniele Urielu otocz mnie swoim wieńcem ognia.

Przybądź do mnie i naucz mnie pokornego postępowania i cierpliwości.

Daj mi takie siły jak miał Jezus Chrystus.

Amen.

Sobota – Archanioł Zadkiel – kolor fioletowy

Jego interwencja oczyszcza wszystko i ze wszystkiego. Fiolet to barwa, za pomocą której można usunąć nawet negatywną karmę.

 Modlitwa:

 Archaniele Zadkielu, proszę, pomóż mi uleczyć moje serce. Jeżeli przepełnia je nieżyczliwość, proszę pomóż mi się całkowicie od niej uwolnić. Jeżeli jest coś, czego nie dostrzegam, proszę, pomóż mi ujrzeć to jasno i wyraźnie. Jeżeli potrzeba mi współczucia, proszę, wypełnij moje serce miłosierdziem. Jeżeli przepełniają mnie zmartwienia i niepokój proszę, natchnij moje serce wiarą i spokojem. Teraz z pełnym zaufaniem powierzam swą sytuacje Tobie i Bogu. Wierzę, że Twa pochodząca od Boga moc uzdrawiania ogarnie każdy szczegół z bożą łaską, harmonią i mądrością. Dziękuje Ci.

 

ANIOŁOWIE – ARCHANIOŁY- ANIOŁY URODZENIOWE

W ten sposób określa się wszystkie duchy stojące w hierarchii anielskiej wyżej aniołów, ale jest to jednocześnie nazwa jednego z 9 chórów anielskich.

Hierarchia prawdy, wiedzy, zrozumienia i komunikacji. Uczą nas wartości porozumiewania się i rozróżniania. Pokazują czym jest porozumiewanie się, czyli wymienianie się informacjami, dawanie z siebie, ofiarowywanie części siebie, i przyjmowanie tego samego od kogoś. Rozróżnianie polega na poznawaniu dobra i zła, pożyteczne- szkodliwe…inaczej mówiąc wejście w dualizm a potem wyjście z niego poprzez integracje.

Sefirota: Hod – Chwała

Imię Boga: Szem ha Moferasz; Elohim Sabaoth

Archanioł opiekujący się tym chórem: Rafael

Kluczowe słowo: Myśl i mów

Kolor: Pomarańczowy

Planeta: Merkury

Dzień tygodnia: Środa

Kamienie szlachetne: Hiacynt, agat, cytryn, pomarańczowy topaz, kwarc dymny

Aniołowie:

Nemamiah – Bóg Ukochany- znany jako Nemahiah- Chwalebny Bóg – 1-5 styczeń

Yeyeelel – Bóg Słyszący płacz znany jako Ieilael – Bóg Spełniający Prośby- 6-10 styczeń.

Herohiel – Bóg Wszędzie Obecny znany jako Herahel – Bóg Znawca- 11-15 styczeń.

Mitzrael – Bóg Wybawiciel znany jako Mizrael – 16-20 styczeń.

Vemibael – Bóg Imię Przewyższające Pozostałe znany jako Umabel – Bóg Ogromny – 21-25 styczeń.

Yahoel – Bóg Wyższy Cel znany jako Iahhael – Bóg Najwyższy – 26-30 styczeń.

Aanaval – Bóg Zachwyt znany jako Annauel – Bóg Hojny -31 styczeń – 4 luty

Mehayel – Bóg Dający Życie znany jako Mehiel – Bóg Ożywiający – 2-9 luty.

11049514_901559269883450_6110428777165141659_n

 

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz