RAFAEL – O CO PROSIĆ

Archanioł Rafael – jego imię oznacza Uzdrowiciel Boga. Razem z Michaelem i Gabrielem najbardziej znany Archanioł. Większość osób wie, że jest archaniołem, do którego zwracamy się w razie choroby. Jest również archaniołem sefer Hod – Chwała lub według innych źródeł Tiferet – Piękno. Rządzi Merkurym lub według innych źródeł – Słońcem. W tym względzie można powiedzieć, że wymieniają się z Michaelem. Ponieważ mnie w medytacji pojawia się w Sefer Hod w poświacie starego złota – pomarańcz, jakby zmieszano złoto z miedzią…to przyjmuję źródła, które umiejscawiają go w Sefer Hod i uznają go jako archanioła Merkurego. Biorąc pod uwagę, ze jest również aniołem podróżników, handlowców, to wskazuje to jak najbardziej na planetę Merkury. Pojawia się w Księdze Tobiasza, gdzie jest jego towarzyszem w podróży z Medii do Niniwy. U jej kresu, żegna się słowami „Ja jestem Rafael, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański”. W apokryfach jest jednym z aniołów, którzy zasadzili rajski ogród.  Z Zaharu dowiadujemy się, że „Rafael uzdrawia ziemie i za jego sprawą […] ziemia udziela schronienia człowiekowi, którego leczy z jego chorób”. Jest również wodzem chóru cnót i/ lub archaniołów, księciem drugiego nieba, nadzorcą wieczornych wiatrów, stróżem Drzewa Życia, jednym z sześciu aniołów skruchy. Jest również aniołem modlitwy, miłości, radości i światłości.

 

Głównie zwracam się do Niego, gdy potrzebuje uzdrowienia. Jeśli modlitwy dotyczą zdrowia najczęściej zapalałam zieloną świeczkę. Jednakże sięgałam do Rafaela o pomoc w kwestiach finansowych, biznesu, czy prosiłam o bezpieczną podróż. Wtedy lepiej mi się sprawdzała pomarańczowa świeczka. A co jak potrzebuje uzdrowienia finansów i kwestii zawodowych? Na szczęście od pewnego czasu korzystam ze świeczki Rafaela. która jest w odpowiednich kolorach, wykonana z naturalnych olei roślinnych i co jest bardzo ważne, nie jest lakierowana, ale cała w danym kolorze. Korzystam z niej na dwa sposoby.

 

Pierwszy – zapalam przy modlitwie, gaszę po ze słowami 'Teraz gaszę płomień fizyczny, ale twój ogień astralny płonąć będzie przez wieczność”. Gaszę przez odcięcie powietrza.

Drugi – kiedy jest to rytuał z pełną medytacją. Zazwyczaj stosuję to w bardzo trudnych przypadkach. Najczęściej dodatkowo świeczkę stawiam na pieczęci Rafaela i pozwalam wypalić się jej do końca. Ponieważ świeczka archanioła Rafaela pali się przynajmniej dobę, jestem na ten czas uziemiona w domu.

 

O co proszę archanioła Rafaela

  • uzdrowienie siebie
  • uzdrowienie ludzi, zwierząt
  • poprawę finansów
  • bezpieczną podróż
  • dobry handel
  • uzdrowienie stosunków międzyludzkich
  • ochronę przed kradzieżą (przykazanie przypisane do Sefer Hod, to Nie Kradnij).
  • charyzmę i dar przekonywania (w końcu Hod to Chwała)
  • Uwolnienie z depresji i odzyskanie radości życia…no co, leczy wszystkie choroby i jest aniołem radości.

Moja ulubiona modlitwa do niego…

Proszę o uzdrowienie

Zniwelowanie cierpienia

Wprowadzenie równowagi

Mocą archanioła Rafaela.

Izabela Gruchalska

 

Ps. Świeczki i pieczęcie nabywam w sklepie Cedrowe Wzgórza…www.cedrowewzgorza.pl

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz