Zafkiel – o co prosić

Zafkiel – jego imię oznacza Poznanie Boga. Jest wodzem chóru tronów i strażnikiem sefer Binah – Zrozumienia. Jest strażnikiem progu, z niego wyłoniły się dwa światy – górny i dolny. Pomaga zrozumieć i jest aniołem wybaczenia…jest również Żniwiarzem.

 

Jego kolorem prowadzącym jest czerń, kiedy pojawia się jako anioł wybaczenia jest w kolorach fioletu. Zapala się dla niego świeczkę czarną lub fioletową. Ja jednak najczęściej zapalam po prostu świeczkę skomponowaną specjalnie dla tego anioła. Ma ona jego kolory, imię oraz przykładową modlitwę.

 

O co prosimy Zafkiela?

Zwracam się do niego, gdy potrzebuję

  • zrozumieć lekcje – obojętnie czy życiową, czy po prostu związaną ze szkołą
  • wyjść z bardzo ciężkiej sytuacji.
  • polecam także jego pomoc, gdy ktoś ma ogromne długi, czy problemy z urzędami
  • potrzebuję wytrwałości, samozaparcia i cierpliwości w dążeniu do celu
  • potrzebuję wybaczyć…byśmy się dobrze zrozumieli. Wybaczenie, które daje Zafkiel to uwolnienie się od strachu, gniewu, żalu, poczucia winy, poczucia krzywdy, rozgoryczenia i bólu. Jest to pozwolenie by przeszłość dla nas umarła, byśmy mogli tworzyć przyszłość.
  • jest Żniwiarzem i strażnikiem progu – czasami proszę Go o odprowadzenie duszy.
  • proszę go o pomoc, gdy chcę odzyskać swoje należności – jest aniołem, który jest strażnikiem Saturna…a ten uczy odpowiedzialności.

Podsumowując proszę Go zawsze o pomoc, gdy potrzebne jest mi zrozumienie, wytrwałość, cierpliwość oraz wybaczenie. Jest surowym, ale dobrym Nauczycielem. Byłabym zapomniała jest doskonały jako przewodnik w długofalowych projektach.

 

Jak już wcześniej pisałam pali się dla niego czarną lub fioletową świeczkę. Przy sprawach wywiązywania się z zobowiązań, nauce – czarną, przy wybaczeniu fioletowa. Ponieważ jestem leniwą istotą, to najczęściej zapalam po prostu świeczkę Zafkiela, by nie musieć zastanawiać się, który kolor w danej sytuacji jest najlepszy.

Świeczka Zafkiela pali się około 48 godzin, więc po modlitwie lub medytacji gaszę ją odcinając powietrze ze słowami „Teraz gaszę twój płomień fizyczny, ale twój ogień astralny płonie wiecznie”.

 

Świeczkę kupuję w sklepie „Cedrowe Wzgórza”

Izabela Gruchalska

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz