GABRIEL – O CO PROSIĆ

Archanioł Gabriel

Jego imię oznacza Siła Boga, czy Bóg mą Siłą. Jest obok Michaela i Rafaela najbardziej znanym archaniołem. Większość jednak osób kojarzy go tylko z zwiastowania Maryi, jako opiekuna rodzin i dzieci. Nic bardziej mylnego. Jest aniołem życia i śmierci; zemsty i wybaczenia. Jest również aniołem wojny. Jest tym, który przynosi decyzje i wyroki Boga. Nie zapominajmy, że dziesiąta plaga egipska (śmierć pierworodnych), Sodoma i Gomora to robota Gabriela i Samaela. Gabriel przynosi wieści od Boga i Jego decyzje. Nikt nie powiedział, ze muszą one być radosne dla ludzi. Jest też aniołem Wojny…w końcu Siła Boga. Jest jednocześnie Strażnikiem Sefer Jesod – podstawy. Sprawuje pieczę nad dziewiątym chórem aniołów – tym najbliżej ludzi, pochylającym się nad najbardziej codziennymi sprawami. Jest Aniołem Prawdy i Sprawiedliwości. Rządzi Księżyce, Pomaga mieć piękne i zdrowe plony jeśli chodzi o rośliny. Jest również odpowiedzialny za płodność – nie tylko zwierząt. Na planie fizycznym może uzdrowić wszystko co jest w miednicy człowieka. Ja go cenię za to, że zsyła prorocze sny, daje natchnienie…oraz często o to proszę (bo mam z tym kłopot), zwiększa empatie. jest aniołem zarówno wybaczenia, jak i zemsty…jakby drobne przypomnienie – wybaczyć nie oznacza pozwalać na jeszcze i ważniejsze – Jeśli jesteś miłościwy dla katów, stajesz się katem dla ich ofiar.

Dostrojenie się do Gabriela

Najczęściej pali się dla niego fioletowa świeczkę…najczęściej, gdy potrzebujemy poprosić o uzdrowienie, o płodność czy wybaczenie. Drugim kolorem współgrającym z Gabrielem jest biel. Zazwyczaj stosuje, gdy proszę o opiekę nad rodziną, oczyszczenie i odkrycie prawdy…

Jednak odkąd jest świeczka Gabriela najczęściej stosuję po prostu ją. Jest zrobiona z naturalnych wosków, w odpowiednich kolorach z odpowiednimi symbolami i imionami – jedno po polsku, drugie w malachiańskim. Czego chcieć więcej? Stosuje, albo wypalając do końca, zazwyczaj przy bardzo poważnych sprawach. Najczęściej wtedy stosuję dodatkowo pieczęć. Drugim sposobem jest palenie tej świeczki do modlitwy. Wtedy ją gaszę po modlitwie ze słowami…Teraz gaszę płomień fizyczny, ale twój ogień astralny będzie płonął przez wieki.

O co proszę archanioła Gabriela:

 • kiedy ktoś nie może zajść w ciąże
 • o opiekę nad ciężarną
 • opiekę nad dziećmi
 • wzmocnienie więzi rodzinnych
 • oczyszczenie atmosfery rodzinnej lub w pracy
 • zniwelowanie zaklęcia lub uroku
 • natchnienie
 • empatie
 • prorocze sny
 • uzdrowienie …jak mam kłopoty z układem moczowy, hormonalnym, czy wszystkim co związane z miednicą. Jednakże zazwyczaj wtedy proszę również o pomoc Rafaela.
 • opiekę nad roślinami

Czasami, ale to bardzo rzadko odwołuję się do drugiego aspektu Gabriela. Jakby to ładnie ująć…kiedy proszę o sprawiedliwość. Jednak, jeśli racja nie jest po mojej stronie, to mam być przygotowana, ze dostanę naukę. Nie będzie ona tak bolesna jak przy Samaelu, ale jednak będzie. Jest aniołem wojny i zemsty. Czasem można go poprosić o wygraną w sądzie, czy prześladowcami. Jednak pamiętaj, proś o sprawiedliwość – nie zemstę. Zemsta to miecz obosieczny.

Byłabym zapomniała…potrafi znaleźć pracę, ale tu wolę zgłosić się do Mendiala popularnie nazywanego Menadelem

Ps. Świeczki i pieczęcie nabywam w Cedrowych Wzgórzach www.cedrowewzgorza.pl

 

Izabela Gruchalska

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz