Haniel – O co prosić

Haniel to jeden z mniej znanych aniołów. Jego imię oznacza Łaska lub Chwała Boga, pisane przez Chet a nie He oznacza Radość Boga. Jest archaniołem Wenus i strażnikiem sefer Necach – Zwycięstwo/Wieczność. Dowodzi chórem Księstw, Tereszim i chórem Niewinnych. Rządzi znakiem Koziorożca i jest aniołem Grudnia. Jest rektorem ludzkiej duszy. Włada uczuciami i zmysłami. Jego imię i on chroni przed pogardą i nienawiścią. Powinien być pierwszym archaniołem, do którego zwracamy się kiedy pragniemy miłości i dobrego związku.

Kiedy zwracam się do niego używam albo zielonej świeczki, albo różowej. Zielonej, kiedy potrzebuje szczęścia, radości, weny, zwycięstwa. Różową zapalam, gdy proszę o miłość. W sumie było tak, dopóki nie pojawiła się świeczka archanioła Haniela i rozwiązała kłopot z szukaniem po sklepach takiej, która by spełniała wszystkie potrzebne wymogi. To znaczy świeczka ma być z naturalnych środków (wosk, oleje roślinne), nie lakierowana tylko danego koloru i oczyszczona. Obecnie po prostu zamawiam świeczkę Haniela i mam kłopot z głowy.

 

Świeczki używam na dwa sposoby…albo pozwalam się wypalić jej do końca (przy poważniejszym wezwaniu i sprawie). Często wtedy stawiam ją jeszcze na pieczęci archanioła Haniela. Ewentualnie zapalam ją do modlitwy i gaszę po ze słowami „Teraz gaszę płomień fizyczny, ale twój ogień astralny płonie przez wieki.”

Ważne! – gaszę odcinając powietrze, a nie zdmuchując.

 

Zwracam się do niego gdy:

  • proszę o ochronę przed pogardą i nienawiścią. Często wtedy słucham modlitwy o wschodzie słońca. ( https://www.youtube.com/watch?v=FvDdVKseBCQ )
  • Rysuje mandale…często proszę go o prowadzenie ręki, bym oddała co widzę. Jest aniołem piękna, dlatego też artyści i osoby, które tworzą mają u niego specjalne względy.
  • Rolnicy mogą prosić go o obfite plony i płodne zwierzęta, ponieważ dba o zachowanie gatunków flory i fauny. Szczególnie czuwa nad zwierzętami domowymi
  • Zalecam lub odprawiam rytuał, gdy ktoś pragnie prawidłowego, dobrego związku. Lubię się do niego zwracać, ponieważ wiem, że on nie złamie niczyjej woli. Nie odpowie na prośby o konkretną osobę, ale postawi na naszej drodze tą właściwą.
  • Można prosić o opiekę nad związkiem. Otacza swoimi skrzydłami małżeństwa i kochających się ludzi. Jest aniołem wierności, miłości i lojalności.
  • Jako Chaniela (przez Chet) – Radość Boga można go prosić o wyjście z depresji, czy chociażby wtedy gdy popadasz w apatię, masz chandrę.
  • Można do Haniela się zwrócić, by pozbyć się chorobliwej nieśmiałości, trudności w okazywaniu uczuć, pozbyciu się kompleksów i obaw na tle emocjonalnym.
  • Zapomniałabym..do niego zwracamy się o pomoc w uzdrowieniu swoich pupili – w końcu opiekuje się zwierzętami

 

Pamiętaj, że jeśli twoja prośba jest podyktowana żądzą posiadania, ma na celu zmuszenie kogoś do miłości, czy może skrzywdzić kogoś – możesz zapomnieć, że zostanie spełniona. Mało tego…możesz dostać lekcję, dlaczego tak nie należy postępować.

Ps. Świeczki i pieczecie nabywam w sklepie Cedrowe Wzgórza.

Izabela Gruchalska

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz