URIEL – O CO PROSIĆ

Archanioł Uriel

Jego imię oznacza – Prawda Boga; Ogień Boga. Jest z mniej znanych archaniołów…a szkoda. Jest tym, który dał ludziom Kabbalah. Jest aniołem mającym władze nad gromem, czyli również elektrycznością oraz trwogą. Strzeże bram raju i jest aniołem skruchy. Uczy wiedzy niebiańskiej, tłumaczy proroctwa i sprowadził na ziemię alchemią. Powinni go więc cenić i kochać ci, którzy chcę przenikać czas i przestrzeń…znać przyszłość oraz osoby zajmujące się ezoteryką i… fizyką oraz chemią. Przypominam, że te dziedziny nauki mają swoje korzenie w alchemii.  Jest też aniołem zbawienia. Jego imię wypisywano na amuletach pomagających zrozumieć Torę. Wskazuje to, że jest świetnym przewodnikiem, który oświetli ci Drogę do Źródła.

Dostrojenie się do archanioła Uriela

W sumie ma przypisane do siebie kilka kolorów. Są to barwy ognie – czerwień, pomarańcz, żółty i złoty. Oczywiście warto wiedzieć jaki kolor chcesz, gdy się uczysz, kiedy chcesz prawdy, a kiedy odzyskać poczucie celu i radość życia…a jaki gdy potrzebujesz przebudzenia „czyli talentu”. Świeczka powinna być w jednym całym kolorze a nie lakierowana. Trochę to utrudnia. Na szczęście od pewnego czasu po prostu kupuje świeczkę Uriela i po prostu palę ją.

Przemawia za nią kilka rzeczy. Po pierwsze zawiera wszystkie kolory, więc ma dylematy jaki wybrać „z głowy”. Po drugie jest cała w danym kolorze. Po trzecie jest zrobiona z naturalnych wosków roślinnych. Długo się pali – dlaczego to takie ważne. Ponieważ zazwyczaj stosuje ją na czas nauki lub modlitwy, a potem gaszę odcinając powietrze mówiąc – „Teraz gaszę płomień fizyczny, ale Twój ogień astralny płonąć będzie przez wieki) i już. Dodatkowo ma imię archanioła i jego symbole na szklance oraz krótką modlitwę. To, ze jest w szkle też ułatwia…nie muszę się martwić o świecznik i bezpieczeństwo.

Jednakże od razu mówię, że można użyć każdej jednokolorowej (nie lakierowanej świeczki) w kolorze ognia.

O co proszę Uriela:

 • pokonanie wrogów
 • ujawnienie prawdy
 • zrozumienie snów i przepowiedni
 • ja bardzo proszę o pomoc w studiowaniu liter hebrajskich i Kabbalah, bo to moja pasja
 • o odczuwanie mocy Boga
 • o pomoc w nauce chemii, biologii i fizyki – wywodzą się z alchemii
 •  o pomoc z kłopotami z elektroniką. Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale elektronika naprawdę mnie nie lubi i czasami nawet informatyk nie rozumie, dlaczego akurat u mnie trzeba instalować słuchawki…gdzie na każdym innym komputerze wystarczy je włożyć do USB. Owszem wzywam elektryka i informatyka…a jak oni rozkładają ręce, bo nie wiedzą dlaczego coś nie działa – a powinno, to prosze o pomoc Uriela…albo wyłapują w czym jest problem, albo z jakichś powodów zaczyna działać.
 • O Świadomość.
 • O wiarę…również siebie
 • O poznanie moich mocnych stron
 • O natchnienie – tak zwaną iskrę Bożą.
 • Rzucenie światła i wyprowadzenie z sytuacji kryzysowej…Chociaż miał kiedyś poczucie humoru. Kiedy byłam w sytuacji, która obrazowo można byłoby opisać, że „paliło mi się koło czterech liter” pojawił się w medytacji jako strażak. Tak pokazał, co należy robić.
 • Proszę go również o obfitość dóbr wszelakich…bo on wyzwala z Materii poprzez Materie. W sumie sprawia, byś mógł myśleć o rzeczach wzniosłych i duchowych więc zapewnia ci najbardziej potrzebne rzeczy.
 • Proszę też go o uwolnienie od chciwości i zachłanności…ogień ogrzewa i można na nim ugotować obiad, ale niekontrolowany staje się niszczycielskim pożarem. Uriel pomaga pozbyć się nadmiernego pożądania materii.

Izabela Gruchalska

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz