Samael

ANIOŁOWIE – SAMAEL

samael anioł

Samael – Trucizna Boga; Wyższa Trucizna

Jest aniołem śmierci i przywódcą wszystkich Szatanów, a. Książę Demonów i czarnoksiężników.

Jest przeciwieństwem Sefiroty Hod- klifotą (klifą)- „Jadem Boga”- Samael, reprezentuje filozofię kwestionowania otaczającej rzeczywistości – co reprezentują upadłe duchy, w ich samotnej drodze do boskości.

W tym aspekcie obdarza on urokiem oraz dumą. Jednocześnie jest strażnikiem sefer (emanacji Boga) Geburah i przywódcą chór Mocy.

Jest zarazem jednym z najświetniejszych, innym razem najbardziej z występnych duchów. Jest władcą Piątego Nieba, jednym z siedmiu Regentów świata – służy mu 2 miliony aniołów. Jednocześnie jest utożsamiany z Satanem i jest mężem Lilith. Jest oskarżycielem z ramienia Boga.

 

Samael

Jest strażnikiem sefiry Gewurah/Geburah – Moc/Gniew. Wykonuje wyroki Boga. Nie zna litości. Przewodniczy gwałtowności i wszelkim niszczycielskim siłom. Włada czterema żywiołami. W świecie zwierzęcym włada smokami, bazyliszkami, gadami- może się pojawić w tej formie. Niesie zniszczenie, ale dzięki temu następuje oczyszczenie i szansa na zbudowanie nowego ładu.
Jest mieczem obosiecznym- jeśli prosisz go o karę, zemstę, sprawiedliwość, lepiej byś sam był bez zmazy i winy, bo… tą samą miarą cię odmierzy, jaką ty innych odmierzyłeś.

Sefirota- Geburah/Gewurah

Planeta- Mars

Kolor- Czerwień (wpadająca w czerń)

Atrybuty – Bicz, miecz obosieczny, wąż, smok

Kamienie szlachetne- Granat, rubin, gagat

Słowo klucz: Oskarżyciel; Zniszczenie-Oczyszczenie

O co można prosić…Poprosiłam o pomoc w oczyszczeniu się i zniszczeniu złych nawyków i przyzwyczajeń. Poprosiłam o siłę do pokonania swoich słabości. Tej samej nocy miałam sen- obrzydliwy, ale dobry. Pozbyłam się robaka z pępka (larwy)…dosłownie. Jednak od tamtej pory, łatwiej jest mi odmawiać sobie pewnych rzeczy, np. niepotrzebnych zakupów, zbyt długiego siedzenie przy komputerze (bezproduktywnego).
Jednak z Samaelem ostrożnie – jest opowieść, ze pewien mężczyzna poprosił o zniszczenie konkurencyjnej stacji benzynowej- przyszło tornado i zniszczyło stacje benzynowa zarówno konkurencji, jak i osoby, która o to prosiła.

Krótko mówią Samael jest jak żywioły, którymi włada, a jednocześnie jest w kolumnie sprawiedliwości, kiedy postępujesz prawidłowo daje ci moc, a twój gniew niszczy nieprawidłowość. Jeśli nie postępujesz prawidłowo pojawia się jako klifa i Oskarżyciel, a wtedy…konsekwencje są katastrofalne.

 

Modlitwa

 

Proszę cię Samaelu o siłę i moc bym mogła pokonać swoje słabości.

Daj mi siłę pokonania samej siebie

Amen

 

Izabela Gruchalska

 

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz