Azriel – עֲזְרִיאֵל

Poproszono mnie o opisanie anioła Azriela. Niestety nie znalazłam o nim nic w „Słowniku aniołów, w tym aniołów upadłych”. Nie znalazłam też w innych książkach. Jednakże czułam całą sobą, że taki anioł istnieje. Dowiedziałam się, że wielu mistyków i rabinów nosiło to imię, które pochodzi z Biblii. Była to nazwa trzech pomniejszych bohaterów Starego Testamentu. Do tematu podeszłam bardzo poważnie. Medytacja, poznawanie liter imienia, oraz liczby z sumy liter imienia tego anioła po prawie roku studiowania dało efekty.  Mam przyjemność przedstawić opis anioła Azriela…wojownika pomagającego w pokonywaniu przeszkód, zdobywaniu szczytów i przyjmowaniu wyzwań.

Jego imię oznacza „Pomoc Boga”

עֲזְרִיאֵל

Litery w jego imieniu do Ain – Oko, Zain – Broń, Resz – Głowa, Jod – Ręka,, Alef – Wół i Lamed – Kij do poganania wołu. Tworzy nam to obraz łucznika skupionego na celu, umiejącego ciężko pracować, by go osiągnąć.

Pojawił mi się w medytacji jako wielki płomień (około 2 metrowy), na dole o głębionej czerwieni, przechodzący w pomarańcz, a na samym czubku złoto-srebrny. Potem wciąż będąc płomieniem zmienił się w łuk i strzałę, później płynnie przechodząc w płomienistego człowieka. Energia męska, bardzo silna, gorąca. Daje siłę, moc, odwagę i ochronę.

Z medytacji przyszła wiedza, że pomaga w pokonywaniu swoich słabości. W wzmacnianiu swojego ciała. Zachowaniu determinacji i odwagi w pokonywaniu przeszkód i trudności. Krótko mówiąc pomaga zrealizować pragnienia serca, jeśli do nich dążymy.

 

Izabela Gruchalska

16642492-bal-piros-szárny-tűz

To Cię również zainteresuje:

2 komentarze for “Azriel – עֲזְרִיאֵל”

Dodaj komentarz