Verchiel; Werchiel – anioł Lwa

pobrane (1)

 

Anioł Verchiel lub po polsku Werchiel jest aniołem opiekującym się ludźmi spod znaku Lwa.

Jego imię w języku hebrajskim zapisane byłoby w następujący sposób:

ורח’אל

W sumie oznacza – Ulica Boga. Można powiedzieć, że jego funkcją jest być ścieżką do Boga.

Litery w jego imieniu to:

Vav – Gwóźdź – przypisane są do niej są Słyszenie/Głuchota, liczba 6.

Resz – Głowa – przypisane są do niej Łaska/Nienawiść, liczba 200

Chet – Ogrodzenie – przypisane są do niej Mowa/Niemowa, liczba 8

Jod – Ręka – przypisane są do niej Działanie/Niedziałanie, liczba 10

Alef – Wół – Z  ALEF zostały uformowane: powietrze, atmosfera, umiarkowanie, piersi, umocowanie, język. Przypisana jest jej liczba 1.

Lamed – Kij do poganiania wołu – przypisane jest jej Spółkowanie/Zgnilizna i liczba 30.

Analizując litery można by powiedzieć, że anioł ten niesie przesłanie, by z głową działać budując ograniczenia (ogrodzenie) dla naszych pragnień, by osiągnąć umiar i bezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę jego imię – Ulica Boga prowadzi nas harmonii, miłości poprzez umiar w słowach i czynach, odnalezienie w sobie łaski, umiejętność słuchania innych i swojego wewnętrznego głosu oraz umiejętność dzielenia się.

Anioł ten jest Aniołem Ego, zachęca do rozwoju i twórczości. Uczy też cieszenia się życiem i tym co się osiągnęło. Pokazuje, że hojność i bogactwo Boga jest niezmierzone. Uczy, że odpoczynek jest potrzebny po to, by mieć siłę i czerpać radość z pracy.

Jest regentem Słońca. Przynosi człowiekowi takie dary jak: charyzma, intelekt, elokwencja, godność, honor i polot. Ludziom, którzy powierzają się jego opiece nie zabraknie optymizmu, ochrony i daru przyciągania do siebie innych ludzi. Pomaga również usunąć ból – zarówno ten  fizyczny, jak ten wynikający z ran emocjonalnych. Rozświetla drogę życia dzięki czemu można odciąć się od bólu przeszłości i zostawić bycie nieszczęśliwym za sobą. Uznaje się Go również za anioła miłości. To oczywiste, ponieważ bez miłości nie można być szczęśliwym

 

W medytacji pojawił mi się jako kula ciepłego złoto-pomarańczowego światła, która napełniła mnie radością i pewnością siebie.

Najczęściej prosi się Verchiela o:

 • opiekę
 • dar języków
 • charyzmę
 • zdolności do nauki
 • miłość
 • umiejętność doceniania i cieszenia się życiem (polecam, szczególnie kiedy masz skłonność do depresji)
 • uwolnienie się od bólu
 • uwolnienie się od przeszłości

 

Wymaga od nas:

 • życzliwości
 • hojności
 • doceniania darów losu

 

Przykładowa modlitwa:

 

W Imię Najwyższego proszę Cię Verchielu napełnij moje serce optymizmem i radością. Wypełnij moje serce miłością i spokojem. Wypełnij mój umysł ukochaniem nauki. Przynieś mi dar elokwencji. Naucz czerpać z darów jakimi obdarza mnie Bóg. Niech moje życie płynie w bogactwie i szczęściu Bożej Miłości. Amen.

 

Izabela Gruchalska

 

 

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz