Belijja'al

בייאל’אל

Belijja’al  – archanioł Obfitości i bogactwa. Przez niektórych uważany za upadłego anioła, ponieważ jest mylony z Belialem.

Jednakże jest spora różnica miedzy Belialem a Belijja’alem. Można ją porównać do różnicy  między  słowami „efektywność” a „efektowność” – niby jedna litera a robi zasadniczą różnicę. Suma liter oraz litery wchodzące w te imiona jest zupełnie inne…więc jeśli z Belijja’al się zgodzę, to już z Belialem niekoniecznie.

Balijja’al ma w sobie litery oznaczające Bet – dom, dwa razy literę Jod- ręka, dwa razy Lamed – kij do poganiania wołu, dwa razy, dwa razy Alef- wół…czyli krótko mówiąc jak masz dwa woły, dyscyplinę i chętne ręce do pracy – bogactwo w dom wprowadzisz. Alef -Wół – ma przyporządkowaną do siebie cyfrę 1, jest literą matką, rozjemcą (zgoda buduje), ma przy sobie żywioł powietrza (przypominam, ze powietrze, to żywioł, który utrzymuje) i jest związany z kolumną równowagi. Bet ma przypisane do siebie planetę Saturn, liczbę 2 oraz życie i śmierć. Jod ma przypisane do siebie znak zodiaku  Pannę, liczbę 10 i działanie oraz nie działanie, a z Lamed jest związany ze znak zodiaku Waga, liczbą 30spółkowanie i zgnilizna.

Czyli – jeśli dbasz ożycie, dobrym rozjemcą jesteś, działasz i jesteś płodny (nie chodzi tylko o płodność dosłowną) to pomnażasz swoje dobra, a nie tylko pieniądze. Medytacja i w pełni zrozumienie imienia tego anioła – może wskazać drogę do dobrobytu.

Jeśli energia obfitości w twoim życiu jest zrównoważona (co za dużo to nie zdrowo) daje poczucie bezpieczeństwa, zapewnia spokojny byt i przynosi dobrobyt. Sprawia, że w pełni czerpiesz z bogactwa jaki ofiaruje ci ziemia i cieszysz się majątkiem, dobrami doczesnymi i masz wszystko z materii, co pomoże ci czuć się spełnionym. 

Belijjal’al pomaga spełnić marzenia, zmaterializować swoje pragnienia, plany pomysły.

Jednakże uważaj, Belijjal’al wymaga równowagi, jeśli przesadzisz, może będziesz miał bogactwo materialne, ale odkryjesz, że nie dają one ci prawdziwego szczęścia. Poza tym jak już mówiłam, litery które wchodzą w skład jego imienia pokazują czego wymaga – a wymaga zgody, umiejętności negocjowania, działania, dbania o dom i dyscypliny oraz płodności (kreatywności) dopiero wtedy w pełni objawia swą moc .

11046882_797816156934597_3625853152446799135_n

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz