PRZESŁANIA ANIELSKIE

PRZESŁANIA ANIELSKIE

 

Od dłuższego czasu pisze dla was przesłania anielskie. Dlaczego? Każdy z nas miał na pewno chwilę, kiedy nie widział drogi wyjścia. Każdy z nas miał lub ma chwilę zwątpienia. Każdy z nas odczuwał ból po jakiejś stracie. każdy z nas kiedyś doświadczył zdrady i każdemu z nas zdarzyło się zranić kogoś innego. W końcu jesteśmy ludźmi. Jesteśmy omylni. Powstało wiele kart i książek, w których można znaleźć przesłanie anielskie. Jakoś tak się składa, że „przypadkiem” wyciągamy kartę, lub otwieramy na stronie, która jest odpowiedzią na nasze pytania. Jest drogowskazem, który pokazuje nam jak mamy działać. Zapędzeni, zaplątani w ważne sprawy potrzebujemy przesłań anielskich bardziej niż kiedykolwiek. Nauczyłam się, że każdego dnia dostajemy niesamowity dar…nowy dzień. Od nas zależy jak go wykorzystamy. Gdy będziemy przez niego iść, warto pamiętać, że słowo Anioł znaczy Posłaniec. Anioł jest więc pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem i człowiekiem a Bogiem. Często jego rolę przejmują przyjaciele lub nawet obca osoba, która jest przez „przypadek” we właściwym miejscu o właściwej porze i daje nam informacje oraz/ lub pomoc, którą potrzebujemy.

 

Nie wszystkie przesłania są miłe. Nie wszystkie rady są łatwe do zastosowania. Jednakże wszystkie sprowadzają się do jednego…”Jesteś dzieckiem Boga. Jesteś Jego tworem. Jesteś równie ważny, jak drzewa, gwiazdy, zwierzęta. Masz prawo być tutaj. Jesteś niepowtarzalny. Dostałeś piękny dar – Życie. Korzystaj z niego. Nie przyszedłeś by pokutować i cierpieć. Przyszedłeś, by uczyć się, rozwijać i wzbogacać życie.” Inne przesłania, które dostajemy są drogowskazami, które pomagają przejść to życie jak najbardziej prawidłowo. Dostajemy je codziennie i nie mówię tu o internecie, czy wyciąganiu kart. Mówię o wschodzie słońca, burzy, czy słowach bliskich osób. Często ich nie rozumiemy.  Często ich nie słyszymy. Czasami pozwalamy, by zagłuszyły je cierpienie, nienawiść, ból. Jednakże kiedy zamkniesz oczy, wsłuchasz się w swoją ciszę…poczujesz „Jesteś dzieckiem Boga. Jesteś nie mniej ważny niż drzewa, gwiazdy, słońce…czy osa. Masz prawo być tutaj. Przeżywaj…Żyj tak jak potrafisz najlepiej”.

Wszystkie przesłania są wariacjami na temat tej frazy. Dlaczego? Jeśli krytykuję obraz lub go niszczę, tak naprawdę krytykuję twórcę i nie szanuję jego pracy. Anioły przypominają, że jeśli kochasz Boga – kochaj jego dzieło…i tak zawsze zaczynamy zbawiać świat od siebie

Izabela Gruchalska

.pobrane

 

PRZESŁANIE ANIELSKIE – wersja podstawowa

 

Anioły

 

Karta anielska – Elohim Haniel

 

Oznacza, że Twoje życie wkroczy ogromna siła bezwarunkowej i leczniczej miłości, której nikt nie będzie w stanie powstrzymać. Zranienia, które nosisz w sobie głęboko, niespełnione miłości i sercowe zawody zostaną poddane terapii. Dzięki potężnej mocy Elohima Haniela masz możliwość pokochasz siebie na nowo. W Twoje życie wkroczą osoby zajmujące się rozwojem duchowym i terapiami naturalnymi. Warto skorzystać z uzdrawiającej siły masażu i akupresury. Elohim Haniel zachęca Cię do porzucenia masek, skorup i innych form samoobrony przed prawdziwym uczuciem. Miłość ma najwyższą moc sprawczą we Wszechświecie, dlatego z pełną świadomością zaproś ją do swojego życia, a na pewno się pojawi.

Rada – pal różowe świece, które wypełnią Twoją przestrzeń delikatną wibracją i skutecznie oczyszczą Twoją aurę z energetycznych blokad.

 

Karta anielska – Archanioł Rafael

 

Oznacza, że otrzymujesz dar uzdrowienia. Archanioł Rafael pragnie zaoferować Tobie możliwość uleczenia Twojej duszy i ciała. Tylko od Ciebie zależy, czy zechcesz w tym procesie uczestniczyć. Nikomu na siłę nie można pomóc, ani pod przymusem go uzdrowić. Twój proces leczenia dotyczyć będzie nie tylko choroby fizycznej, ale przede wszystkim leczenia Twojego ducha. Wchodzą tutaj Twoje uzależnienia psychiczne i nałogi. Dzięki pracy z Archaniołem Rafaelem możesz dokonać cudu. Powinieneś odstawić męczące Ciebie towarzystwo, tak abyś mógł usłyszeć i zobaczyć więcej. Cisza będzie Twoim azylem.

Rada – pal wokół siebie zielone świece, aby Twoje pole bioenergetyczne miało siłę do zregenerowania jego braków i rozpoczęcia procesu uzdrawiania.

 

Karta anielska – Archanioł Uriel

 

Oznacza czas oczyszczania swojego życia siłą ognia prawdy. Archanioł Uriel otoczy Ciebie opieką w trudnych momentach, kiedy będziesz musiał skonfrontować się z rzeczywistością. W Twoim życiu nawarstwiło się mnóstwo niejasności. Nierozwiązane problemy z dzieciństwa, fałsz w partnerstwie, obłuda w miejscu pracy. Archanioł Uriel pomoże Tobie rozprawić się z tymi obciążeniami. Jeżeli wyjdziesz tym zmianom naprzeciw, będzie Tobie znacznie łatwiej. Wkrótce odzyskasz poczucie bezpieczeństwa.

 

Rada – często pal czerwone świece w intencji oczyszczenia źródła problemu.

 

Karta anielska – Archanioł Chamuel

 

Oznacza pracę nad miłością do siebie samego. Archanioł Chamuel pragnie zwrócić Twoją uwagę na to, że zaniedbujesz siebie i zapominasz o swoim sercu i jego potrzebach. Nie ma szczęścia bez zaakceptowania swojego ciała i pokochania swojego wnętrza. Twoim udziałem staną się sytuacje, w których będziesz mógł zobaczyć, że jesteś wartościowy nie tylko ze względu na to, co robisz, ale też przez to, że istniejesz. Archanioł Chamuel w delikatny i pełen ciepła sposób uświadomi Tobie, że prawdziwa miłość do innego człowieka może wyjść tylko z serca osoby, która kocha siebie. Bardzo możliwe, że Twoim partnerem będzie ktoś, kto cię tego nauczy.

Rada – pal różowe świece w intencji przywołania do swojego życia kochającego partnera i daru samoakceptacji.

 

Karta anielska – Ofanim Rasiel

 

Oznacza, ze Anioły chcą przekazać Tobie, że wokół ciebie panuje chaos i jazgot. Wiele mówisz i inni również wiele do Ciebie mówią, nie przywiązując wagi do tego, co niosą ze sobą ich słowa. Ofanim Rasiel chce zwrócić Twoją uwagę na jakość języka, którym się posługujesz oraz na to, że słowom należy się szacunek. Czasami warto powiedzieć o kilkanaście słów za mało, niż wypowiedzieć o jedno za dużo. Cisza jest teraz dla Ciebie nieoceniona. Jeżeli uda ci się wyjechać w jakiś mało uczęszczany i pełen spokoju zakątek, będzie to dla Ciebie wielką nauką wsłuchiwania się w podszepty serca i intuicji. Ofanim Rasiel ma dla Ciebie sytuacje, w których nauczysz się słuchać.

 

Rada – pal srebrne świece, aby oczyścić swoją mowę z przyzwyczajeń, które ją kaleczą.

 

Karta anielska – Serafin Kamael

 

Oznacza, że przed Tobą stoi potrzeba jasnego sprecyzowania swojego celu. Serafin Kamael jest przewodnikiem w podróży zarówno po zewnętrznym, jak i wewnętrznym świecie. Wkrótce będziesz wyruszał w podróż. Jest bez znaczenia, czy będzie to wyprawa do dalekiego kraju czy też do prawdy ukrytej w głębi Twojego serca. Ważne jest to, co z tej podróży przywieziesz. Użyj swojej siły woli, aby pokierować życiem we właściwą stronę. Nie pozwól, aby agresywne emocje i obsesyjne myśli odwodziły Ciebie od Twojej właściwej życiowej ścieżki i prowadziły na bezdroża. Serafin Kamael pragnie pomóc Tobie w duchowej podróży do Twego wnętrza.

 

Rada – pal pomarańczowe świece w intencji panowania nad swymi emocjami i poznawania ich prawdziwego źródła.

 

Karta anielska – Archanioł Zadkiel

 

Oznacza, że to czas definitywnego rozstania się z psychicznymi obciążeniami z przeszłości. Masz teraz szansę na dogłębną transformację swojej karmy. Archanioł Zadkiel wprowadzi Ciebie na ścieżkę duchowego wzrostu. Spotkasz wiele osób, z którymi w przeszłych żywotach łączyły cię skrajne emocje. Wykorzystaj te sytuacje, aby przebaczyć innym winy wobec siebie, jak również zrozumieć swoje błędy i ograniczenia. Fioletowy płomień, którym otoczy Ciebie Archanioł Zadkiel ma olbrzymią moc, z której możesz skorzystać nie tylko Ty, ale również Twoi bliscy. Zaczniesz zauważać, że w Twoim najbliższym otoczeniu wiele spraw się samoczynnie porządkuje i wyjaśnia.

 

Rada – pal fioletowe świece w celu transformowania przeszłości i jej błędów.

 

Karta anielska – Aloha Van Daath

 

Oznacza, że wkraczasz wraz z mocą anioła Aloha Van Daath. Jest to potężna siła transformująca podświadomość. Wszystko to, co dłużej Tobie już nie służy i stało się przeszkodą w Twoim duchowym rozwoju zostanie wypalone i zastąpione nową energią. Dane Tobie będzie przeżyć mistyczne doznanie, które sprawi, że zaczniesz postrzegać otaczający Ciebie świat znacznie szerzej niż dotychczas. Do tej pory starałeś się twardo stać na ziemi i uznawać to, co da się zmierzyć i zważyć, Aloha van Daath będzie mieć dla Ciebie niespodziankę, dzięki której nie będziesz już takim sceptykiem jak dotychczas. Twoja świadomość otworzy się na mistykę i niedotykalną stronę rzeczywistości.

 

Rada – pal świece o kolorze, który wybierze Twoja podświadomość, uświadamiaj sobie, że chociaż spalonej świecy już nie ma, to jej energia nadal istnieje.

 

Karta anielska – Ischim Sandalfon

 

Oznacza, że przed Tobą okres, w którym będziesz doświadczał tego, jak działa siła kreacji. To, co tworzymy w swoim umyśle, manifestuje się jako wydarzenia w naszym życiu. Nie będziesz już dłużej mógł udawać, że nie jesteś odpowiedzialny za to, co cię spotyka. Najwyższy czas stać się kowalem swojego losu i przejąć kontrolę nad tym, co dzieje się wokół Ciebie. Ischim Sabdalfon – strażniczka tajemnic Sił Tworzenia, będzie Ciebie nauczać, jak brać odpowiedzialność za własne życie i podnosić jego jakość. Możesz zanurzyć się w nurt życia bez lęku przed cierpieniem. Spotka Ciebie wiele magicznych doświadczeń, włącznie z przemianą Twego serca. Ktoś, kogo poznasz pomoże Tobie otworzyć się na prawdziwą miłość.

 

Rada – pal świece z pszczelego wosku. Ich zapach i wibracja pomogą Tobie odblokować czakrę trzeciego oka.

 

Karta anielska – Archanioł Jofiel

 

Archanioł Jofiel jest mistrzem syntezy i będzie zachęcał Ciebie do zharmonizowania i pogodzenia różnych aspektów Twojego życia. Nauka, jaka płynie oznacza, że na poziomie Wyższego Ja wszyscy jesteśmy Jednością. Archanioł Jofiel będzie stawiał cię w sytuacjach życiowych, w trakcie których doświadczysz, że jesteś prowadzony przez siłę wyższą w sposób niewytłumaczalny racjonalnie. Może będziesz musiał zmienić swoje miejsce pracy lub stanowisko, gdyż to, w którym jesteś zwyczajnie blokuje Twój dalszy rozwój. Archanioł Jofiel zachęca Ciebie do korzystania z zasobów swojej wewnętrznej mądrości. Jeżeli się na to otworzysz, staniesz się autorytetem i wsparciem dla innych. Otoczenie będzie chętnie korzystać z Twoich rad.

 

Rada – pal złote świece w intencji tego, aby mądrość, która jest w Tobie znalazła możliwość zamanifestowania się z pożytkiem dla Ciebie i innych.

 

Karta anielska – Archanioł Michał

 

Oznacza, że nadeszła pora, aby już dłużej nie unikać tego, co jest ciężarem w Twoim życiu, ale jasno stawić temu czoła. Archanioł Michał i jego szafirowo-niebieskie legiony światła wspomogą Ciebie teraz w walce z ciemnymi miejscami w Twoim sercu i życiu. W Twoim pobliżu mogą znajdować się osoby, które nie są wobec Ciebie szczere i życzliwe. Również Ty sam możesz być dla siebie ukrytym wrogiem. Archanioł Michał chroni Ciebie i wspomaga, dlatego nie musisz się niczego obawiać. Jedyne, co może Tobie przeszkodzić, to Twój strach przed porażką. Pamiętaj, że światło rozprasza nawet największą ciemność i zaproś do swojego życia szafirowy płomień. Wtedy zobaczysz, co się wydarzy. Twoje problemy obnażą swoją prawdziwą naturę, a z nieżyczliwych osób spadną maski. Mając świadomość intencji innych ludzi poradzisz sobie z łatwością.

 

Rada – pal ciemnoniebieskie świece i przywołuj Archanioła Michała we wszystkich miejscach, w których nie czujesz się dobrze.

 

Karta anielska – Cherubin Gabriel

 

Oznacza, że stoisz u progu zmiany życiowej ścieżki. Cherubin Gabriel pragnie zachęcić Ciebie do poszukiwania Twojego zawodowego powołania. Ponieważ ostatnio mogłeś się czuć zagubiony jeżeli chodzi o to, co tak naprawdę chcesz w życiu robić i w jaki sposób zarabiać, to właśnie teraz będziesz mieć okazję, aby się dowiedzieć tego, jakie jest Twoje miejsce na ziemi. Cherubin Gabriel przekazuje Tobie wiele wspaniałych informacji, w tym również taką o powiększeniu się Twojej rodziny. Nie martw się o kwestie materialne. Jeżeli będziesz mieć jasno sprecyzowane cele i priorytety, reszta poukłada się sama.

 

Rada – pal białe świece w intencji ukazania się Twoich życiowych talentów i predyspozycji.

 

 

 

Materiał częściowo zaczerpnięty z dostępnych źródeł.

Azrael

Azrael
Azrael Anioł

ANIOŁOWIE – AZRAEL

Azrael

Archanioł Azrael – Ten, któremu pomaga Bóg

Anioł śmierci. Według tradycji ma on „siedemdziesiąt tysięcy stóp i cztery tysiące skrzydeł, a w jego ciele jest tyle oczu i języków, ile ludzi na świecie” – Encyklopedia of Religions and Ethics Hastingsa. Zapisuje narodziny człowieka, a w dniu jego śmierci, wymazuje jego imię. Oddziela duszę od ciała.

Kolor – Czerń

Atrybuty – Owoc (najczęściej jabłko) drzewa życia i śmierci, czaszka, oczy, skrzydła, klepsydra.

kamień szlachetny- Łza Apacza czyli obsydian

Słowo klucz- Śmierć.

 

 

Archanioł Azrael

Generalnie sprawę ujmując anioł Śmierci, jest aniołem Przemiany i Transformacji.

Jest z nami od początku do końca. Najpierw pomaga nam wejść w ciało,a później pomaga duszy oddzielić się od ciała. Śmierć jest tym ,który przemienia (cień w światło, noc w dzień).

Jest obok Stróża naszym najwierniejszym przyjacielem. Ale jego imienia podobno nikt nie zna, a nazywa się we wschodnich wierzeniach dakini (anioł) Przemiany.

Jest aniołem śmierci, jednak Doreen Virtue w swoich kartach Archanielskich przypisuje mu rolę nauczyciela, pocieszyciela i tego, który pomaga umrzeć urazom, zabiera złe wspomnienia i żale oraz przywraca spokój ducha.

O co możemy prosić Azraela: o odprowadzenie zagubionej duszy do Źródła, pomoc w pogodzeniu się ze śmiercią, pogrzebaniu uraz i żali oraz pocieszenie w trudnej sytuacji.

I Przesłanie

 Z nocnego nieba, wśród spadających gwiazd,

Przynoszę ci z poszumem skrzydeł wieniec.

Milczeniem spokoju tańczących miast

Przynoszę ci zwycięstwa śnienie.

Bezpieczeństwo i miłość znajdziesz,

Gdy zrozumiesz mowę mej ciszy.

Serca uzdrowienia doświadczysz,

Gdy głos duszy swej usłyszysz.

II Przesłanie

W nocy cierpienia, w mroku niewiedzy,
Gdy wydaje ci się, że nie masz nikogo,
Pamiętaj, że zawsze jestem- czekający,
Na twe skinienie, najmniejsze wiary słowo.
Spłynie ode mnie na ciebie nadzieja.
Wiedzę skieruje strumieniem ci do stóp.
Poprowadzę cię do rozwiązań drogą,
Gdy zaufasz Bogu i sobie znów.

Izabela Gruchalska

Anioły

Anioły

ANIOŁY – ANIOŁY URODZENIOWE

Anioł – po hebrajsku Malach- słowo pochodzi od angiros, co w sanskrycie oznacza „duch Boży”; od staroperskiego – angaros – posłaniec, oraz od greckiego – angelos – zwiastun. W potocznym użyciu słowo anioł oznacza istotę nadprzyrodzoną, pośredniczącą między Bogiem i człowiekiem. (grecki daimon jest bliższy temu znaczeniu niż angelos). 9 chór anielski to właśnie Anioły.

Hierarchia oparcia, równowagi, odczuwania pozazmysłowego. Pomagają wyjść z iluzji dzięki stawieniu czoła największym lękom i najsilniejszym pragnieniom. Uczą, jak odkrywać prawdę i zmieniać wyobrażenia poprzez doświadczanie życia. Przynoszą inspirację przez sny, wizje, intuicję oraz uczą i pomagają realizować je.

Sefirota: Jesod – Podstawa/Fundament

Imię Boga: Szem ha Meforasz; Adonai Melek; Adonai ha Aretz

Archanioł: Gabriel

Kluczowe słowo: Odczuwaj

Kolor: Fiolet

Planeta: Księżyc

Dzień tygodnia: Poniedziałek

Kamienie szlachetne: Ametyst, czaroit, opal (z fioletem i granatem), spektrolit

Aniołowie:

Damabayah – Bóg Źródło Mądrości znany jako Damabiah – Mądry Bóg – 10-14 luty

Menquel – Bóg Karmiący Wszystkich znany jako Menkel – Bóg Orońca – 15-19 luty

Aayoel – Bóg Radość Synów Człowieczych znany jako Eiael – Bóg Radości -20 -24 luty

Habooyah – Bóg Najhojniejszy znany jako Habuiah – Bóg Zbawiciel – 25 -29 luty

Rahael – Bóg Obserwujący Wszystkich znany jako Rohel – Wszystkowidzący bóg – 1-5 marzec

Yabomayah – Bóg Tworzący Logos znany jako Iibamiah – Bóg Stwórca 6-10 marzec

Hayayel – Pan Światów znany jako Haiaiel – Bóg Wszechświata – 11-15 marzec

Mevamayah – Bóg Granica Światów znany jako Mumiah – Bóg Rzeczywistości i Każdej Rzeczy – 16-20 marzec.

10995534_902147143157996_1424716455906473544_n

Haniel

Haniel

ANIOŁOWIE – HANIEL

Haniel – pisane prze Chet – Łaska Boga lub Chwała Boga,

pisane przez He – Radość Boga

anioł haniel

ps. imię archanioła jest w środku pieczęci. Przypominam, ze w hebrajskim piszemy od prawej do lewej.

 

Anioł grudnia. Wódz chóru Księstw, Cnót (Taraszim) i chóru Niewinnych.

Rządzi znakiem Koziorożca i jest władcą planety Wenus Jego imię jest amuletem chroniącym przed złem (szczególnie pogardą i nienawiścią). Jest rektorem ludzkiej duszy, ponieważ ma władzę nad uczuciami i zmysłami.

Dostał od Boga dar miłości, by mógł obdzielać nim tych, którzy jej pragną.

Czuwa nad zachowanie ciągłości gatunków (flory i fauny).

Anioł Piękna- pilnuje harmonii i doskonałości kosmosu.

Opiekuje się artystami, związkami.

Jest aniołem miłości, wierności i lojalności. Otacza szczególną pieczą małżeństwa i ludzi kochających się.

Pod jego czujnym okiem są także zwierzęta domowe – szczególnie rogacizna (byki, krowy, owce, kozy).

Troszczy się o gwiazdy i Drogę Mleczną.

Sefirota – Nacah – Wieczność/Zwycięstwo

Imię Boga – JHVH Tzabaoth – JHVH Sabaoth

Planeta – Wenus

Kolor – Zielony, różowy

Dzień tygodnia – Piątek

Atrybuty, Dzban, miękkie szaty, peleryna, naszyjniki, róża, serce i wszelkie symbole kobiecości i delikatności oraz miłości.

Kamienie szlachetne: szmaragd, malachit, kwarc różowy

Słowo klucz: Piękno; Miłość

 

Anioł Haniel

 

Pomaga w sztuce, miłości, wierności, związkach międzyludzkich. Pomaga też jeśli chcesz robić to, co kochasz.

Można go poprosić o pomoc, kiedy masz depresję i tracisz radość życia.

Wspomoże Ciebie, kiedy czujesz się samotna.

Zrozumie Twój ból, gdy czujesz, ze oddalacie się od siebie z partnerem i pomoże nawiązać od nowa porozumienie, jeśli jest dobra wola z obu stron (anioły nie łamią wolnej woli człowieka).

Otoczy opieką, jeśli o to poprosisz wszystkich, których kochasz.

Przypominam, że opiekuje się zwierzętami domowymi, więc możesz prosić o pomoc dla nich – od uzdrowienia, po pomoc znalezienia domu.

Kiedy boisz się zdradzić swoje uczucia, kiedy masz opory przed ich okazywaniem lub zawieraniem znajomości, warto poprosić Go o pomoc – rozwieje Twoje obawy, pomoże pokonać kompleksy.

Wiadomo, że trzeba mieć miłość w sercu i współczucie, by w pełni doświadczyć jego mocy. Kiedy twoja prośba jest powodowana żądzą posiadania kogoś, może skrzywdzić kogoś innego – zapomnij, że zostanie spełniona.

 

Przesłanie

 

W księżyca bladym blasku

Rozpościeram skrzydła swoje

Gołębie miłości, nadziei i wiary

Krążą w piękna tańcu

W zielonych szatach spokoju

Przynoszę o harmonii pieśni

Uczę rytmu natury szeptem

Byś poczuł siłę zmiany

Ukrytą w Miłości.

modlitwa do archanioła Haniela

Modlitwa do archanioła Haniela

 

Hanielu proszę cię w imię Boga, uwolnij mnie od lęków i żali.

Ześlij na mnie dar miłości.

Niech mój związek będzie oparty na filarach szacunku, zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Niech równowaga dawania i brania będzie w nim zachowana.

Amen

 

Druga przykładowa modlitwa (znaleziona w sieci):

 

Modlitwa do Archanioła Haniela:
Łagodny, przenajświętszy Archaniele Hanielu,
Któremu Pan Zastępów powierzył wszystko,
Co przyjemne w życiu człowieka.
Kiedy odwiedzasz ziemię
Napełniasz ją bogactwem i pięknem.
Zwracam się dziś do Ciebie.
Przynieś mi miłość, radość i harmonię.
Naucz mnie czytać w ludzkich sercach,
Abym odnalazła miłość prawdziwą i szczerą
I umiała rozpoznać prawdziwe uczucie,
Odróżniając je od chwilowego zauroczenia.
Pomóż mi utrzymać związek, w którym jestem,
Jeśli jest on dobry dla mnie i dla partnera.
Przynieś mi proszę, odwzajemnione uczucie
Do wspaniałego człowieka, z którym razem
Będziemy szczęśliwie iść przez życie
I nawzajem dawać sobie najpiękniejsze doznania.
Niech nasze wspólne przebywanie ze sobą
Daje nam radość, rozkosz i odprężenie,
Niech związek nasz będzie dla nas
Oparciem, ukojeniem i inspiracją do życia.
Niech nasza wzajemna miłość
Będzie dla nas źródłem Mocy, siły i natchnienia.
Spraw Łagodny Archaniele, Opiekunie uczuć,
Że ta miłość da nam obojgu spełnienie
Na wszystkich płaszczyznach istnienia,
Wzbogacając nas o najpiękniejsze doświadczenia.
Przynieś mi szczęśliwą, odwzajemnioną miłość
I osłoń ją swoimi skrzydłami.

 

Izabela Gruchalska

 

 

Moce

Moce

ANIOŁOWIE – MOCE (POTĘGI) – ANIOŁOWIE URODZENIOWI

11073970_898517396854304_2369571234720879355_n

Niektórzy identyfikują chór Mocy z chórem Potęg… chór Mocy jest jednym z chórów Potęg przypisanym do Drzewa Życia, sefiroty Geburah. Głównym zadanie z chóru Potęg jest pilnowanie porządku na niebiańskich szlakach. Niszczą wysiłki demonów. Ich nazwa ma wskazywać na porządek doskonały, w którym podlegają Bogu i wielki użytek jaki czynią ze swego autorytetu. Filon Aleksandryjski wymienia sześć głównych Potęg- Boski Logos, Potęga Twórcza, Potęga Władzy, Potęga Miłosierdzia, Potęga Prawa, Potęga Kary.

Moce to hierarchia sprawiedliwości, odwagi i tworzenia. Dodają siły jako :Wojownicy Światła” do walki wewnętrznej, uczą uwalniania i panowania nad swoją energią. Pomagają w koncentracji i zrealizowaniu celu. Wzbudzają wolę do działania i odbudowują witalność.

Sefirota – Geburach- Gniew/ Gewurah – Moc/Majestat
Imię Boga: Szem ha Moferasz; Elohim Gibor
Archanioł: Samael
Kluczowe słowo: Działaj
Kolor: Czerwień
Planeta: Mars

Aniołowie

Yehaviah – Bóg wszystko wiedzący lub Yehuiah – Bóg Wiedzy -3-7 wrzesień.

Lahahiah – Bóg miłościwy lub tłumaczony jako Bóg łagodny – 8 – 12 wrzesień.

Kevequiah – Bóg Zachwycający i Radujący lub Khavaquiah – Bóg Radości – 13-17 wrzesień.

Mendial – Bóg Szanowany lub Menadel – Bóg Zachwycający – 18-23 wrzesień.

Aniel – Pan Cnotliwych lub tłumaczony jako Bóg Cnót – 24-28 wrzesień.

Haamiah – Bóg Nadzieja Wszystkich na Ziemi lub tłumaczony jako Bóg Nadziei – 29 wrzesień – 3 października.

Rehaaiel – Bóg Natychmiast Rozumiejący lub Rehael – Bóg Litościwy – 4-8 październik

Jejeziel – Bóg Zachwycający lub Yeiezel – Bóg Szczęśliwości – 9 – 13 październik.

Samael

Samael

ANIOŁOWIE – SAMAEL

samael anioł

Samael – Trucizna Boga; Wyższa Trucizna

Jest aniołem śmierci i przywódcą wszystkich Szatanów, a. Książę Demonów i czarnoksiężników.

Jest przeciwieństwem Sefiroty Hod- klifotą (klifą)- „Jadem Boga”- Samael, reprezentuje filozofię kwestionowania otaczającej rzeczywistości – co reprezentują upadłe duchy, w ich samotnej drodze do boskości.

W tym aspekcie obdarza on urokiem oraz dumą. Jednocześnie jest strażnikiem sefer (emanacji Boga) Geburah i przywódcą chór Mocy.

Jest zarazem jednym z najświetniejszych, innym razem najbardziej z występnych duchów. Jest władcą Piątego Nieba, jednym z siedmiu Regentów świata – służy mu 2 miliony aniołów. Jednocześnie jest utożsamiany z Satanem i jest mężem Lilith. Jest oskarżycielem z ramienia Boga.

 

Samael

Jest strażnikiem sefiry Gewurah/Geburah – Moc/Gniew. Wykonuje wyroki Boga. Nie zna litości. Przewodniczy gwałtowności i wszelkim niszczycielskim siłom. Włada czterema żywiołami. W świecie zwierzęcym włada smokami, bazyliszkami, gadami- może się pojawić w tej formie. Niesie zniszczenie, ale dzięki temu następuje oczyszczenie i szansa na zbudowanie nowego ładu.
Jest mieczem obosiecznym- jeśli prosisz go o karę, zemstę, sprawiedliwość, lepiej byś sam był bez zmazy i winy, bo… tą samą miarą cię odmierzy, jaką ty innych odmierzyłeś.

Sefirota- Geburah/Gewurah

Planeta- Mars

Kolor- Czerwień (wpadająca w czerń)

Atrybuty – Bicz, miecz obosieczny, wąż, smok

Kamienie szlachetne- Granat, rubin, gagat

Słowo klucz: Oskarżyciel; Zniszczenie-Oczyszczenie

O co można prosić…Poprosiłam o pomoc w oczyszczeniu się i zniszczeniu złych nawyków i przyzwyczajeń. Poprosiłam o siłę do pokonania swoich słabości. Tej samej nocy miałam sen- obrzydliwy, ale dobry. Pozbyłam się robaka z pępka (larwy)…dosłownie. Jednak od tamtej pory, łatwiej jest mi odmawiać sobie pewnych rzeczy, np. niepotrzebnych zakupów, zbyt długiego siedzenie przy komputerze (bezproduktywnego).
Jednak z Samaelem ostrożnie – jest opowieść, ze pewien mężczyzna poprosił o zniszczenie konkurencyjnej stacji benzynowej- przyszło tornado i zniszczyło stacje benzynowa zarówno konkurencji, jak i osoby, która o to prosiła.

Krótko mówią Samael jest jak żywioły, którymi włada, a jednocześnie jest w kolumnie sprawiedliwości, kiedy postępujesz prawidłowo daje ci moc, a twój gniew niszczy nieprawidłowość. Jeśli nie postępujesz prawidłowo pojawia się jako klifa i Oskarżyciel, a wtedy…konsekwencje są katastrofalne.

 

Modlitwa

 

Proszę cię Samaelu o siłę i moc bym mogła pokonać swoje słabości.

Daj mi siłę pokonania samej siebie

Amen

 

Izabela Gruchalska

 

Razjel

Razjel

ANIOŁOWIE – RAZJEL

Razjel

Razjel – Tajemnica Boga, Bóg Tajemnic

Anioł tajemnych światów. Wódz najwyższych tajemnic. Jest autorem „Sefer Razjel„, w której zawiera się cała mądrość ziemska i niebiańska. Wódz chóru Erelim. Herold Boga, anielski doradca Adama.

Imię Boga: JHVH

Sefirota: Chokmah – Mądrość

Symbole: Księga, pióro, Zodiak. Pieczęć, Laska.

Planeta: Kule usiane gwiazdami (czyli galaktyki), ale niektórzy przypisują mu Urana

Kolor: Perłowa szarośc i kolor nocnego nieba- indygo, czasami biel i żółć.

Kamienie Szlachetne: Szafir i jasny opal.

Anioł patronuje odkrywcom i wynalazcom.

Wspomaga naukowców, uczniów, studentów, wykładowców – wszystkich ludzi nauki.

Jest przychylny astrologom i astronomom.

Pomaga wszystkim, którzy chcą zgłębiać wiedzę tajemną i rozwijać się duchowo. Mistrz tajemnic i zagadek, pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne, polityczne, łamać szyfry.

Otwiera umysł i pomaga przyswajać wiedzę i poszerza horyzonty, wszystko po to, by człowiek się rozwijał i dążył do boskości. Pomaga również strzec tajemnic.

Słowo klucz: Mądrość i tajemnica

 

Raziel – Przesłanie

 

Dotykam serca, byś pamiętał,

Że w nim tkwi mądrość niezmierna.

Z laska pielgrzyma rozświetlam drogę,

Ciszą tajemnic wchodzę w gwiazd mowę.

Tutaj przypominam, że słowa mogą mylić,

Gdy swe arkana miłosierdzie rozchyli,

Wtedy milczenie zachwytu odsłania,

Odczuwanie Boga – nie do nazwania.

Prośba przykładowa:

Razjelu obdarz mnie proszę

intuicją, mądrością i inteligencją.

Niech drogi tajemnic otworzą się przede mną

Amen

 

anioł Razjel

 

 

Izabela Gruchalska

 

Archanioł Gabriel

Archanioł Gabriel

ANIOŁOWIE- GABRIEL

1622182_1392572641057035_9013688093597914456_n

 

Archanioł Gabriel – Bóg jest moją Siłą

Strażnik Sefer – Jesod – Podstawy

Anioł zemsty i wybaczenia, życia i śmierci.

Sprawuje władzę nad rajem. Jest  też aniołem wojny. Sprawuje pieczę nad dziewiątym chórem Aniołów. Przynosi wieści od Boga i objawienia. Jest również Aniołem Prawdy i księciem Sprawiedliwości.

Planeta- Księżyc

Kolor: przypisuje mu się biel, ale to raczej srebro. Jeśli występuje jako strażnik Jesod to objawia się w  fioletach

Atrybuty: Lilia wodna, lilia, konwalia i księżyc..

Kamień szlachetny: Opal, kamień księżycowy i ametyst.

W świecie roślin wpływa na jakość owoców, warzyw i obfitość żniw. Jeśli chodzi o zwierzęta – wpływa na ich płodność i zachowanie gatunków. Na planie fizycznym uzdrawia drogi rodne, moczowe i wszystko, co zawarte w miednicy człowieka. Zsyła prorocze sny, daje natchnienie, wzmacnia wrażliwość.

Słowo klucz: Intuicja

Metal – srebro

Obszary w jakich pomaga: uczucia, rodzina, życie codzienne, płodność, intuicja.

Imię Boga – Wzywamy go przez imię Boga Szadaj El Hai- Wszechmocny Bóg Żywy.

Możemy prosić o urodzenie dziecka, opiekę nad dziećmi, wzmocnieniem więzi rodzinnych, płodność na każdej płaszczyźnie- materialnej, umysłowej i duchowej, oczyszczenie, zniwelowanie zaklęcia, uroku itp.

Dla tych, którzy uważają, że energia Gabriela jest delikatna- to informuje, że właśnie ten archanioł razem z Samaelem odpowiada za zniszczenie Sodomy i Gomory oraz zabicie pierworodnych istot w Egipcie. Gabriel rozgromił również wojska Senhendryna.

Przesłanie

Każde dziecko Boga ma moją opiekę.

Pamiętaj, że Ty też nim jesteś,

Pozwól sobie na zabawę i odpoczynek.

Przyniosę na zabawę i szczęśliwe chwile.

Słuchaj pieśni nocy, gdy anioł skrzydłami otuli.

Zapewniam Cię – błogosławiony jesteś.

Każdy człowiek jest Bożym dzieckiem.

 

Przykładowa modlitwa:

Gabrielu spłyń

na mnie natchnieniem. 

Daj mi siłę i intuicję.

Proszę oczyść moją Drogę.

Amen10264850_1392572691057030_7423470030728988668_n

Metatron

Metatron

Metatron – znaczenie tego imienia jest niejasne. Eleazar stwierdza że pochodzi od łacińskiego „Metator” – co oznacza mierniczy, lub prekursor. Hugo Odberg uważał, że imię jest pochodzenia hebrajskiego i stanowi „metoninę” określenia Mały JHVH. Uważa się te, że pochodzi z greckiego i znaczy „meta thronom” – co tłumaczy się jako 'Obok tronu Boga”. Jestem raczej za tym, ze imię Metatron nie jest pochodzenia hebrajskiego, ponieważ litera „tet” występująca w jego imieniu jest najczęściej stosowana w nazwach i słowach obcojęzycznych.

 

metatron

Metatron jest uznawany za najwyższego rangą archanioła. Jest królem aniołów, księciem Bożego Oblicza lub Bożej Obecności, kanclerzem niebios, aniołem przymierza, wodzem aniołów służebnych. Na ziemi troszczy się, by ludziom nie zabrakło jedzenia. Jest pośrednikiem między wymiarem boskim i ziemskim. jest najwyższym rangą aniołem śmierci, który przekazuje rozkazy Gabrielowi i Samaelowi. Jako reprezentant Sefer Keter jest Koroną Stwórcy. Nazywany również Wielkim Zegarmistrzem i Architektem.

Imię Boga – Ehejeh – Jestem; Or – Światło

Sefer – Keter- korona

Planeta – Primum mobile – Pierwotna Siła Napędowa, chociaż niektórzy okultyści przypisują mu Neptuna

Kolor – Oślepiająca biel

Chór aniołów: u Pseudo – Dionizosa – Serafiny. Działają na poziomie duchowym i podniosłych ideałów. Przebudzają.

Atrybuty – ogień, skrzydła, światło, klucze, pióro, księga

Kamienie szlachetne – diament

 

Archanioł Metatron

 

Kiedy Metatron z Henocha (człowieka) stał się aniołem, „”Bóg włożył swą własną koronę na głowę Henocha i dał mu 72 skrzydła. a do tego niezliczoną ilość oczu. Ciało jego przemieniło się w płomień, ścięgna w ogień, kości w żar, oczy w lampy, a włosy w promienie światła” – („Mity Hebrajskie” Graves, Patai, str. 106) otworzono nam bramy, do których dzierży klucze. Metatrona nazywają również klucznikiem Boga. Otwiera on bramy:

 • inteligencji
 • roztropności
 • życia
 • pokoju
 • Shechiny
 • mocy i potęgi
 • siły
 • dobroci
 • miłości
 • bojaźni Tory
 • przetrwania
 • miłosierdzia
 • łagodności
 • bojaźni niebios

Metatron jest kronikarzem Księgi Żywotów i zapisuje uczynki każdego. Jeśli ktoś łamie prawa boskie, anioł oskarżyciel pieczętuje jego przewinienia, ale jeśli człowiek zawróci z niewłaściwej drogi, żałując swoich czynów i poprosi anioły o prowadzenie, wtedy archanioł Metatron otwiera księgę i wymazuje wszystkie jego występki. Jeśli chcę zdjąć klątwę lub uzyskać właśnie do niego zwracam się o pomoc, ponieważ „Nad prawem karmy jest prawo łaski”.

Słowo klucz: Pełnia, Oświecenie.

Obszary w jakich pomaga…no cóż…otwiera wszystkie bramy. Wystarczy poprosić. Jednakże jeśli się zagubiłeś, nie wiesz gdzie się skierować, nie znasz swojego powołania – zapytaj go i poproś o pomoc. On pomaga człowiekowi wypełnić misję z którą przyszedł na świat.

 

Przesłanie

 

Złota czara duszy Twej

W mych rękach niesiona jest

Wewnętrzny głos szepcze Ci

Byś pod miłości skrzydłami

W prawdzie i szczerości żył

Prowadzę Cię ku Boga stopom,

Byś swe potrzeby powierzył aniołom.

metatron archanioł

Modlitwa

 

Metatronie proszę wysłuchaj mojej prośby

Otwórz przede mną bramy dobra i miłości

Amen

Izabela Gruchalska

Jak się dowiedzieć: Czy czuwają nad Tobą Anioły lub inne istoty?

Jak się dowiedzieć: Czy czuwają nad Tobą Anioły lub inne istoty?

Wiele badań z pomocą częstotliwości, hipnozy, zdolności paranormalnych i medium, dowodzi, że anioły, kosmici i inne istoty stale otaczają pewne osoby.

Często są oni też po to, by pomagać całej reszcie w celu chronienia ich osi czasu, energii czy ogólnego przebiegu spraw. Wielu z nas na płaszczyźnie metafizycznej wierzy, że każda jednostka jest istotna w całości tworzenia; jest integralną częścią energii kosmicznej. W zasadzie istoty nas ochraniające to przyznają i pojawiają się, by nam pomagać.

Wychodzi na to, że niektórzy ludzie, niezależnie od pozycji społecznej, poziomu edukacji, zainteresowań, pochodzenia czy nawet poziomu świadomości, mają wokół siebie non stop jakichś pomocników. Jak na ironię – często są to ludzie, którzy bardzo cierpią w życiu lub osoby, które często zastanawiają się, dlaczego ich życie jest ciężkie i czują się w nim osamotnieni i inni od wszystkich.

 

 

Jeśli zauważasz w swoim życiu coś dziwnego i masz wrażenie, że ktoś lub coś jest z tobą przez cały czas, oto lista atrybutów człowieka, który z pewnością ma przy sobie chroniące istoty:

 1. Przeżyłeś jakiś wypadek, incydent lub chorobę, które teoretycznie powinny cię zabić i może nawet zabiły kogoś, kto był w tym z tobą. Chociaż prawdopodobnie przechodzisz przez wiele trudności, bolesnych sytuacji czy wyzwań, zawsze wychodzisz z tego tak dobrze, że nikt by się nie spodziewał.
 2. Ciągle czujesz się jakbyś był obserwowany lub miał towarzystwo, nawet jeśli często czujesz się samotny.
 3. Przyciągasz małe dzieci, psy i koty, choć one często wpatrują się w coś za tobą, gdy nic tam nie ma na pierwszy rzut oka.
 4. Często widzisz zarys postaci, cienie, plamy i kule światła czy nawet figury kątem oka.
 5. Miewasz wizje, sny czy podróże astralne, w których widzisz konstelacje gwiazd nieznane dla ziemskiego nieba.
 6. Masz głęboką wiedzę na temat energii kosmicznej, nawet jeśli nigdy nie czytałeś na te tematy i nie interesowałeś się nimi.
 7. Jesteś szalenie empatyczny, masz dużą intuicję, zdolności uzdrawiające.
 8. Kochasz swoją rodzinę, ale nigdy nie czułeś się do końca z nimi związany, nie nawiązałeś z nimi głębszych relacji lub masz wrażenie, że po prostu cię nie rozumieją.
 9. Twoja codzienność jest pełna znaków, połączeń, synchronizacji zdarzeń – szczególnie gdy sam o to poprosisz wszechświat.
 10. Pomimo faktu, że lubisz być trochę wyobcowany, może to dziwne, ale ludzie gromadzą się wokół ciebie w poszukiwaniu rady i wewnętrznej mądrości, która naturalnie z ciebie wypływa.
 11. Ty lub twoje dziecko macie cechy dzieci indygo lub kryształowych.
 12. Słyszysz buczenie w uszach, znane jako aktualizowanie DNA, przygotowujące cię na przyszłe czasy.
 13. Dziwne blizny i znamiona pojawiają się na twoim ciele.
 14. Szybko zdrowiejesz, szybciej niż inni.
 15. Czujesz, że ziemia nie jest twoim domem i że jesteś starą duszą.
 16. Odnalazłeś swoją drugą połówkę i wiele bratnich dusz, które masz wrażenie znać z poprzednich wcieleń.
 17. Świadomie lub podświadomie kojarzysz momenty z życia, w których twój anioł przyszedł do ciebie.
 18. Miewasz duże wzloty i upadki zarówno w doświadczeniach jak i w nastroju.
 19. Doświadczyłeś w swoim wieku więcej niż większość ludzi.
 20. Twoje próby, udręki wydają się być po to, byś faktycznie mógł pomóc innym, gdy doświadczają kłopotów i potrzebują wsparcia.
 21. Wyczuwasz energię wokół siebie i silne pragnienie pomagania innym oraz tworzenia rozwoju całej planety.

 

 

Jeżeli wiele z tych cech do ciebie pasuje to znaczy, że jesteś prawdopodobnie chroniony przez anioła lub nawet kilka istot przez cały czas. Być może nie pomogą oni tobie zbić fortuny, ale są tutaj po to, by ci pomagać. Utwierdzają cię w przekonaniu, że jesteś tu po to, by spełnić swoje zadanie.

Twój obecny byt na ziemi może nie być najbardziej komfortowym, ale twoja częstotliwość, przenikliwość, rola w rodzinie i społeczeństwie są kluczowe, by pomóc ludziom w rozwoju na nadchodzące lata. Więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, porozmawiaj ze swoimi przewodnikami, podziękuj im i zapytaj o znaki, które widzisz. Nie jesteś sam w tym doświadczeniu, bo w niczym nigdy nie jesteś sam.

Jeśli zaś okazuje się, że nie posiadasz tych cech ani ty, ani nikt z twojej rodziny – nie martw się. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i jesteśmy częścią boskiej energii. Wszyscy jesteśmy tak samo wartościowi i ważni patrząc z wyższej perspektywy. Dlatego ty też otrzymujesz pomoc, przewodnictwo i ochronę, której potrzebujesz do wypełnienia swojego przeznaczenia. Masz dostęp do energii, której pragniesz przez cały czas, a anioły przychodzą wtedy, gdy ich potrzebujesz najbardziej. Cuda będą się tobie przytrafiały w kluczowych momentach, a twoje doświadczenie życiowe zawsze jest bogate, wypełniające i głębokie.

 

Jak się dowiedzieć: Czy czuwają nad Tobą Anioły lub inne istoty?
Jak się dowiedzieć: Czy czuwają nad Tobą Anioły lub inne istoty?

Czuwający

Czuwający

Według Księgi Jubileuszów Czuwający byli synami Bożymi, o których wspomina Księga Rodzaju 6. Zostali oni zesłani z nieba, aby nauczali dzieci ludzi. Jednakże na ziemi zapałali pożadaniem do córek ludzkich i zaczęli utrzymywać z nimi grzeszne stosunki, za co zostali ukarani wiekuistym potępieniem i stali się upadłymi aniołami. Jednak nie wszyscy Czuwający zstąpili na ziemię: ci, którzy pozostali w niebiosach, są świętymi Czuwającymi i zamieszkują piąte niebo. Siedzibą złych, upadłych Czuwających jest trzecie niebo lub piekło.

1. Armaros – nauczył ludzi odczyniania czarów.
2. Arakiel – nauczył ludzi orientacji w terenie.
3. Azazel – nauczył ludzi wyrabiać noże, miecze i tarcze, a także sporządzania ozdób i kosmetyków.
4. Barakijal (Barakiel) – nauczył ludzi astrologii.
5. Ezekiel – nauczył ludzi wróżyć z chmur.
6. Gadriel – nauczył ludzi posługiwania się bronią.
7. Kakabel (Kawkabel) – nauczył ludzi astronomii.
8. Penemue – nauczył ludzi sztuki pisania, przez co „wielu będzie grzeszyć od początku aż do końca świata, gdyż tylko nieliczni otrzymali niezbędny ku temu talent”. Penemue pouczał także dzieci o blaskach i cieniach życia oraz wprowadzał w tajniki mądrości.
9. Sariel – objaśniał ludziom bieg księżyca.
10. Szemahazaj (Semjaza) – nauczył ludzi czarnej magii i zielarstwa.
11. Szamsziel – objaśniał ludziom bieg słońca.

Anioł na moich ramionach

Anioł na moich ramionach

Tyle się mówi i pisze o Aniołach. Występują one na kartach Pisma Świętego, w podaniach ludowych, bajkach dla dzieci,w filmach. Ale czy tak naprawdę Anioły są obecne tu na ziemi między nami ludźmi, tylko ich nie widzimy. I kim są te istoty : wysłannikami Niebios czy dobrą energią czyjejś duszy… Kimkolwiek są, to na pewno dziś odczułam bliskość tej istoty.
Szłam smutna ulicą wieczorem, pogrążona w myślach, że nie mam możliwości realizacji swoich marzeń. Gdy nagle poczułam czyjąś obecność przy sobie. Czułam jakąś istotę za moimi plecami, jej dotyk na moich ramionach. Dotyk, który nie był dotykiem ludzkim fizycznym, ale czułam go. I nie była to moja imaginacja. Podświadomość mówiła mi, że to Anioł. Był tuż za moimi plecami, nad moimi ramionami. Więc odchyliłam głowę w jego stronę i powiedziałam mu, że tak bardzo chciałabym zobaczyć świat, pojechać do Nowego Jorku, do Paryża… a tymczasem moje życie jest takie trudne, że nie uda mi się nigdy zrealizować moich marzeń. Nic mi nie odpowiedział, czułam tylko dziwnie dobre ciepło na moich ramionach. Szedł jeszcze ze mną przez jakiś czas, a potem wszystko zniknęło. Jeszcze nigdy dotąd nie czułam tak realnie czyjejś obecności innej niż ludzkiej. Nie widziałam, nie słyszałam, ale czułam całą sobą czyjąś obecność. To musiał być Anioł.
Minęło kilka godzin od tego niezwykłego przeżycia, a ja nie mogę przestać o tym myśleć. Mówi się, że Anioły są zwiastunami czegoś. W dzieciństwie mówiono mi, że każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża. Zresztą jako osoba głęboko wierząca, w codziennej modlitwie zwracam się o pomoc i do niego. I oto nagle poczułam czyjąś obecność przy mnie, tak bardzo bardzo prawdziwie. Więc prawdziwe muszą być wszystkie te opowieści ludzi o spotkaniach z istotami nieziemskimi,skoro i ja dziś tego doświadczyłam. Bo to nie była iluzja, to było realne ciepło na moich ramionach i wyczuwalna obecność kogoś. Wiem na pewno na tej ulicy wieczorem nie byłam sama, ktoś słuchał moje myśli, słuchał moich słów.

„Angel Words” by Doreen Virtue and Grant Virtue

„Angel Words” by Doreen Virtue and Grant Virtue

Bardzo ciekawa i oryginalna ksiazeczka napisana wspolnie przez Doreen Virtue i jej syna. Przedstawia graficznie roznice miedzy negatywnymi a pozytywnymi slowami. Slowa sa energia, maja swoja wibracje i wyplywajaca z tego moc negatywna badz pozytywna w zaleznosci jakie slowa dominuja w naszym codziennym slowniku. O mocy slow nie musze byc przekonywany, a ta ksiazka w sposob bardzo dosadny prezentuje zagadnienie. Slowa maja moc kreatywna badz destruktywna, sa energia, falami dzwiekowymi z konkretna czestotliwoscia /wibracja/ dlugoscia i amplituda. Uzywanie pozytywnych slow podnosi nasza osobista energie i stwarza pozytywny swiat wokol nas. W zwiazku z tym warto byc uwaznym jakie slowa wypowiadamy i jakich uzywamy w naszym mysleniu.

Przyklady wykresow pozytywnych i negatywnych slow:

Blackpool 011

Mozemy latwo zauwazyc, ze amplituda pozytywnych slow jest wielokrotnie wieksza, posiadaja one wyzsza czestotliwosc w przeciwienstwie do slow negatywnych. Bardzo interesujace.

Cytaty:

„Positive words, like guardian angel, can help you soarinto new horizons. The mere act of altering your vocabulary and using life – affirming language can quickly and dramatically change your life inmagical ways!”

„When I look at the graphs, I can see how vocalizing each word sends lines of energy out into the world. When a positive word such as love is said, it emits a starburst of radiant energy; whereas a negative antonym (hate) is Scrooge-like and doesn’t contribute of value to the world.”

„The purpose of this book isn’t to create some sort of verbal tyranny where you have to closely guard your speech. We simply would like to illustrate, in the plainest possible way, that what you say it can and does have an effect upon you and your environment. The vibrations of your voice go out and have the potential to subtle change everything they come in contact with.”

„Niebiańskie znaki” – Doreen Virtue i Charles Virtue

„Niebiańskie znaki” – Doreen Virtue i Charles Virtue

Bardzo interesująca książka traktująca o Aniołach. Napisana wspólnie przez matkę i syna. Oboje są wielkimi znawcami tematyki anielskiej. Myślą przewodnia tej książki jest ukazanie sposobów, w jaki komunikują się z nami Anioły, jeśli na taka komunikacje otworzymy swój umysł i wyraźnie o to poprosimy.Osobiscie Anioly wyobrazam sobie, bardzo krotko mowiac, jako przyjazne istoty niefizyczne.Wyraznie poproszone chetnie sluza nam wskazowkami, pomoca i opieka. Niebianskie znaki przybierac moga rozna forme. Ksiazka ukazuje te najpowszechniejsze jak: znajdowane piorka i monety, tęcze, znaki muzyczne, wewnetrzne glosy, liczby czy chmury. Anielskie znaki moga byc dla nas potwierdzeniem obranej drogi, pomoca w jej wyborze czy tez wsparciem w trudniejszych chwilach. Ksiazka napisana bardzo jasno, klarownie i powolujaca sie na wiele przykladow anielskich znakow dostrzeganych, doswiadczanych i odbieranych przez roznych ludzi, z ktorymi autorzy mieli kontakt. Ostatnio przeczytalem ciekawa mysl, ze czysta logika rujnuje ducha. Ta zwiezla mysl zawiera w sobie wielka madrosc. To od tego jak uksztaltowane sa nasze najglebsze przekonania zalezy jak potraktujemy zawarty w tej ksiazce przekaz.

Cytaty:

„Anioly nigdy nie interweniuja w zycie bez naszej zgody i nigdy nie dzialaja wbrew naszej woli”.

„W odbieraniu anielskich znakow mozna wyroznic dwa etapy:
-po pierwsze – uwierz w nie
-po drugie – naucz sie je rozpoznawac „.

„Jesli masz problem z rozpoznaniem znakow, popros anioly o latwiejsze do odczytania i bardziej zrozumiale dla ciebie wskazowki”.

„Naszym zadaniem nie jest szukanie znakow, lecz ich zauwazanie – roznica jest bardzo subtelna. Goraczkowa pogon za anielskimi sygnalami prowadzi jedynie do spiec, ktore utrudniaja jedynie kontakt z tymi niebianskimi istotami. Pozostajac w stanie relaksu, dostrajamy cialo i dusze do energii anielskiej i pozwalamy jej na swobodny przeplyw i ochrone”.

„Wszechswiat jest jedna wielka tajemnica, podobnie Anioly. Dzieki ich wyobrazni nasze zycie pelne jest zbiegow okolicznosci, w ktorych nie zawsze widzimy anielskie znaki. Mimo, ze swiat jest bardzo zlozony, sklada sie z rozpoznawalnych wzorow”.

„Gdy tylko spotkasz pioro na swojej drodze zapytaj anioly co ono oznacza. Odpowiedz w postaci mysli odczuc pojawi sie tuz po zadaniu pytania. Jesli potrzebujesz innego potwierdzenia, popros o nie”.

„Gdy proszac anioly o pomoc zobaczysz tecze, bedzie to oznaczalo, ze wziely one sprawy w swoje rece. Najlepiej, abys calkowicie im zaufal, przestal zajmowac sie problemem i dal im wolnosc dzialania”.

„Pros anioly o wskazowki zawsze, gdy potrzebujesz ich pomocy i wsparcia. Jednakze nie ponaglaj ich dzialan. Nie wyszukuj znakow na sile. Badz cierpliwy, gdy nie pojawiaja sie od razu”.

Przesłanie anielskie – Czerwiec

Przesłanie anielskie – Czerwiec

Przesłanie anielskie wzięte z ” the 72 names cards”, które zawierają 72 imiona Boga.

 

 

Alef Kaf Alef

WYRAŻANIE MOCY DUSZY

Perspektywa

Kiedy nie jesteś świadomy mocy swojej duszy, fizyczne życie może wydawać się pogmatwane i nieuporządkowane. W tym momencie możesz czuć apatię i ociężałość, i może ci się wydawać, ze wszystko prowadzi do ostatecznego końca. Twoje związki możesz odczuwać jako przegraną sprawę i może dlatego, ze ty i twój małżonek/partner ograniczacie sobie wzajemnie duchową wolność.

 

Kierunek

Chaotyczna sytuacja jest w rzeczywistości rozpadem starego porządku rzeczy i przeorganizowaniem w kierunku czegoś większego i lepszego. Pamiętaj, ze twoja dusza jest nieograniczona i odnowi twoją energię, kreatywność i inercje  w odpowiednim momencie. Kiedy zrozumiesz, że twój związek z ukochaną osobą miał przyczynę duchową, stracisz pragnienie kontroli jego/jej życia.

 

Wynik

Po okresie poplątania i niepewności, ograniczeń i zahamowań, na nowo ruszysz i twoje życie popłynie bardziej swobodnie. Bądź cierpliwy, pozwól rzeczom płynąć w ich naturalnym rytmie, a Twoje szczęście wzrośnie.

Przesłanie anielskie 17. 05. 2017

Przesłanie anielskie 17. 05. 2017

Przesłanie wylosowane z „72 names card” – z Kart 72 imion (Boga)

He – Zayin – Yod

Pomoc Aniołów Stróżów

Perspektywa

Twoje Anioły Stróże otaczają cię i wspomagają na twojej ścieżce. Masz zamiar otrzymać zaskakującą propozycje, która będzie wielkim błogosławieństwem dla twojej kariery, spraw finansowych lub związków. Dobre wieści wkrótce nadejdą.

Kierunek

Zaufaj prowadzeniu aniołów, oni dostarczą ci wsparcia z góry, kiedykolwiek będziesz go potrzebował. Trudne sytuacje obrócą się, by być dobrymi możliwościami, by osiągnąć spełnienie.

Wynik

Wkrótce otrzymasz umotywowanie, które wykaże, ze twoje pragnienia zostaną spełnione. Energia dobroci i pojednania otoczy cię, a bliscy ludzie będą oferować ci pomoc i wsparcie. Zmagania i opóźnienia w otrzymaniu pieniędzy, które są twoją własnością rozwiążą się i magicznie obrócą się w owocną kooperacje. Jeśli pytałeś się o związki, twoje Wyższe-Ja będzie prowadzić cię, byś mówił właściwe słowa i ulepszy twoją komunikację międzyludzką.

Przesłanie z 15.05.2017

Przesłanie z 15.05.2017

Przesłanie wzięte z z „The 72 Names Cards, For personal guidance and divination accoding to the secrets of the Kabbalah”

Uwolnienie się z kajdan ego.

 

Perspektywa

 

Czasami ego może uwięzić osobę i ograniczyć napływ obfitości w jego życie. W obecnej sytuacji musisz wznieść się ponad swoją dumę, by osiągnąć cel. Co próbujesz osiągnąć pochodzi z pozycji samolubstwa i rywalizacji oraz pragnienia zdeptania innych ludzi. Nierealistyczne są wymagania tego, co ci się „należy” mogą spowodować utratę kontroli nas sobą i rozpasane zachowanie,

Kierunek

Nawet jeśli wiesz lepiej i masz więcej talentów, powinieneś powstrzymać potrzebę udowadniania, że jesteś lepszy od innych. Sukces kosztem innych ludzi nie trwa długo. Myślenie, że możesz wygrać tylko jeśli rozbijesz swoich rywali, przychodzi z pozycji strachu i braków.

Wynik

Obfitość jest nieskończona i wystarczy jej dla każdego. Jeśli możesz kreować sytuacje, gdzie zarówno ty i twoi oponenci skorzystają sukces jest gwarantowany.

Przesłanie z dnia 10.05.2017

Przesłanie z dnia 10.05.2017

Przesłanie wzięte z 72 names cards (72 imion Boga)

He Chet Shin

Odchodzące poczucie winy

Perspektywa

Poczucie winy z powodu raniących działań w przeszłości może być paraliżujące, zatrzymujące nas w ruszeniu do przodu, zalęknieni, że możemy potknąć się znowu. Możesz czuć się winny z powodu pomyłek jakie zrobiłeś, zniszczeń jakie spowodowałeś lub być może nie zrobiłeś wystarczająco, by pomóc innym ludziom.

Kierunek

Porażki życiowe są rozumiane jako nauka dla nas, jak działać prawidłowo i są możliwościami rozwoju. Duchowa poprawa jest często robiona przez bolesne doświadczenia, ale ci którzy nie próbują, nie mogą się pomylić, ale również nie żyją w pełni. Wyrzuty sumienia i ubolewanie nad błędami, które zrobiliśmy, zapobiega powtórzenie tych pomyłek.

Wynik

Weź odpowiedzialność za to, co zrobiłeś i ucz się na porażkach. Ostatecznie dostaniesz możliwość zaczęcia od nowa na lepszej drodze, jako mądrzejsza i silniejsza osoba.

 

 

Przesłanie anielskie – 08.05.2017

Przesłanie anielskie – 08.05.2017

Przesłanie anielskie z kart – the 72 Names Cards

 

POKONAJ WŁASNE LĘKI – ZMIEŃ CIEMNOŚĆ W ŚWIATŁO

 

Perspektywa – Zadanie przed tobą będzie wymagało wiele odwagi, ale wstyd, niska samoocena i niepokój mogą podstawić ci nogę. Wątpliwości do swojej zdolności do sukcesu wtrącą cię w ciemny tunel, gdzie nie możesz zobaczyć drogi wyjścia.

Kierunek – Lęki, zmartwienia, wątpliwości są niczym innym jak myślami. kiedy je usuniemy, więcej światła przejdzie i zaczniemy doświadczać życia w pełni. Możemy osiągnąć spełnienie, wolność i szczęście.

Wynik– Odważnie odrzuć fatalistyczne myśli,a wtedy twoje przeszkody zostaną pokonane. Nic nie może stanąć ci na drodze lub cię przerazić. Możesz stworzyć niebo na ziemi, miejsce, w którym pragnienia się urzeczywistniają. na drugim końcu ciemnego tunelu wątpliwości, znajdziesz kwitnący ogród. Zdecydowanie zasługujesz, by zdobyć rzeczy, których pragniesz.

 

tłum. Izabela Gruchalska