Modlitwa i Afirmacja – Odwaga

courage

Otworzyłam książkę „Afirmacje do samoleczenia” J. Donalda Waltersa na odwadze. Sile, która sprawia, że zwyciężamy samych siebie, zmieniamy swoje życie i przeciwstawiamy się nieprawidłowości. Podam opis odwagi, którą nalazłam w tej książce, razem z modlitwą i afirmacją do niego dołączonymi. Opisuje on cztery rodzaje odwagi…brakuje mi w tym podziale jeszcze odwagi cywilnej, czyli brania odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, umiejętności przyznania się do błędu. A teraz zapraszam do artykułu:

 

Odwaga

Istnieją trzy stany odwagi: ślepa, pasywna i dynamiczna. Odwaga ślepa charakteryzuje się brakiem kontroli nad wydatkami, dopóki nie staniemy twarzą w twarz z horendalnym rachunkiem. Odwagą pasywną jest moc woli  pozwalająca przystosować się do rzeczywistości takiej, jaką jest. Natomiast odwagą dynamiczną jest moc woli, która nie tylko akceptuje rzeczywistość, ale także porównuje ją z rzeczywistością tworzoną przez siebie samego.

Istnieje jeszcze czwarty rodzaj odwagi: odwaga nie ludzka, tylko Boska. Przejawia się ona, kiedy mamy świadomość obecności Boga w swoim wnętrzu i kiedy rozumiemy, że jest On jedyną Rzeczywistością. Zharmonizuj się z nim, a nikt i nic nie będzie cię w stanie zranić.

Courage (1)

Afirmacja

Żyję wypełniony Boskim, bezkresnym światłem. Ono chroni mnie. Nikt i nic nie jest mnie w stanie zranić.

Modlitwa

Proszę Cię, Panie wypełnij mnie odwagą. Trzymaj mnie mocno w ramionach swojej miłości. A wtedy, wszystko, co wydarzy się w moim życiu, przyjmę z radością.

Od siebie dodam cudowny tekst Asnyka w wykonaniu jacka Wójcickiego.

To Cię również zainteresuje:

Dodaj komentarz